DOĞAKA HALKBANK İLE PROTOKOL İMZALADI

HALKBANK ADANA BÖLGE KOORDİNATÖRÜ CİHANER: ''BÖLGESEL KALKINMA AJANSLARI, EKONOMİK KALKINMA VE SOSYAL GELİŞMEYE KATKI SAĞLAMASI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ''
DOĞAKA HALKBANK İLE PROTOKOL İMZALADI
 Halkbank Adana Bölge Koordinatörü Menderes Cihaner, bölgesel kalkınma ajanslarının, ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmeye katkı sağlaması açısından çok önemli olduğunu belirtti.
     Cihaner, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile yapılan protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, bankalarının bölgesel kalkınma ajanslarıyla işbirliği kapsamında on birinci protokolünü DOĞAKA ile yaptığını hatırlattı.
     Hibe fonlarından yararlanmaya hak kazanan projelerin sahibi KOBİ'lere kalkınma ajansı tarafından verilecek fonların nakit akışının Halkbank aracılığıyla gerçekleştirileceğini ifade eden Cihangir, şöyle devam etti:
     ''Ajanstan gerekli finansal kaynağı elde eden işletmelere 1 yıl ödemesiz 5 yıl vadeli yatırım kredisi ya da 6 ay ödemesiz 3 yıl vadeli işletme kredisi ile 2 yıl ödemesiz 7 yıl vadeli yatırım kredisi veya 1 yıl ödemesiz 4 yıl vadeli işletme kredisi desteği sunulacak. Bölgesel kalkınma ajansları, ekonomik kalkınma ve sosyal gelişmeye katkı sağlaması açısından çok önemli. Halkbank olarak, Devlet Planlama Teşkilatı'nın kurduğu ajanslarla işbirliğine giden ilk banka olmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye'nin her köşesinde küçük esnafın ve sanatkarın yanında olan, finansal sorunlarını aşmada onlara yardımcı olan bankamız, bölgesel kalkınma ajanslarıyla işbirliğini de bu görevin doğal bir parçası olarak görüyor.''
     Cihangir, bölgesel kalkınma ajanslarıyla işbirliğinin bu yıl da artarak devam edeceğini belirtti.