DOĞAKA MAYIS AYI TOPLANTISI HATAY DA

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Türkiye'de 26 kalkınma ajansı içinde Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) 1,5 yılda önemli başarılar sağladığını belirtti.
DOĞAKA MAYIS AYI TOPLANTISI HATAY DA
 Lekesiz, DOĞAKA'nın Savon Otel'de gerçekleştirilen mayıs ayı toplantısında, yaptığı konuşmada, ajansın yerel unsurları harekete geçirerek, bölgedeki potansiyeller sayesinde önemli projelere imza attığını ifade etti.
     Başarılı olmayı uyumlu bir ekibin olmasına bağlayan Lekesiz, ajansın bölgedeki rolünün her geçen gün arttığını ve daha da artcağını kaydetti.
 

     Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ise DOĞAKA'nın başarısında Hatay'ın katkısının büyük olduğunu belirterek, gündemdeki projeler hakkında bilgi verdi.
     Kocatepe, şu anda 113 projenin ajans tarafında kabul edildiğini 3 projenin faaliyete geçme sürecinde olduğunu belirtti.
     Turizm Master Planı üzerinde çalıştıklarını belirten Kocatepe, Antalya'da düzenlenen Yöresel Gıda Fuarı'nda (YÖREX) ajansın bölgeyi çok iyi temsil ettiğini söyledi.
     Kocatepe ayrıca Sosyal Destek Projesi'nin (SODES) Devlet Planlama Teşkilatı (DTP) tarafında ajansa verildiğini, projenin pilot bölge olarak bu bölgede uygulanacağını, kültürel, sanatsal, sportif alanlarında gelişme ve yoksullukla mücadele için 10 milyon TL gibi önemli bir kaynak aktarılacağını belirtti.
 
  
     Toplantıya Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kayar ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Özsoy, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Acar ve il genel meclisi üyeleri katıldı