DOĞAKA YA İLK BAŞVURU ATSO DAN GELDİ

04 Ağustos 2010 Çarşamba günü, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Çinçin...

DOĞAKA YA İLK BAŞVURU ATSO DAN GELDİ

04 Ağustos 2010 Çarşamba günü, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Çinçin, ATSO Proje ekibi ile birlikte Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansını ziyaret ederek, Mobilyacılık ve Ayakkabı Sektörel Araştırma Projesi’ni teslim etti.


Antakya Ticaret ve Sanayi Odası  tarafından hazırlanan projeyi teslim etmek üzere DOĞAKA’ya gelen ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında Bölgemizdeki ilk başvuruyu gerçekleştirmiş oldu. Yapılan başvuruyu DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti teslim aldı.


Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Hatay’daki sivil toplum kuruluşlarının DOĞAKA’nın sağladığı teknik ve mali destek programlarına  başvurmaları  gerektiğini ve DOĞAKA’dan sağlanacak desteklerle, bölgenin sorunlarına profesyonel çözümler üretilmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Çinçin hazırladıkları bu proje ile Antakya Mobilya ve Ayakkabıcılık sektörlerinde faaliyet gösteren 1000 firma ile görüşülüp, bu firmaların, Markalaşma, İhracat, pazarlama stratejileri ve yatırım destekleri konusunda, araştırma sonuçları sunulup, firmaların bu konularda gelişme göstermeleri için fırsat sağlamayı hedeflediklerini belirterek, amaçlarının Antakya Mobilya ve Ayakkabıcılık sektörlerinin mevcut durumu ile sorunlarının ele alınarak, ortaya çıkan sonuçlara göre strateji belirleyip, bu iki sektörün gelişimine ve kalkınmasına destek olmak olduğunu vurguladı.


DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti; Proje hazırlamanın son derece kolay olduğunu Ajans olarak Proje hazırlama eğitimleri verdiklerini ve bölgede proje hazırlama kültürünün oluşturulması için çalışacaklarını belirtti.