DOĞAKA'NIN SAMANDAĞ ÇALIŞTAYI

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) desteğiyle hazırlanan ''Hatay İli Strateji ve Eylem Plan'' Samandağ çalıştayı gerçekleştirildi.
DOĞAKA'NIN SAMANDAĞ ÇALIŞTAYI
  Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, Samandağ Belediye'si hizmet binasında gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada, Samandağ'ın dünyaca sayılı sahile sahip olduğunu, bölgenin turizm pastasından gerekli payını alamadığını söyledi.
     Deniz, güneş, kumun yanı sıra tarım ve hayvancılıkta da ilçede geniş şekilde yapıldığına dikkati çeken Lekesiz, şöyle devam etti:
                        
     ''Samandağ toprağı bereketli her türlü ekim biçim işinin olduğu bir yer. Hayvancılık zirai ve aklınıza gelebilecek her şey yapılabilir. Turizm Mastır Planı'nda amaç; yapılmış ya da yapılması gereken yatırımlar nelerdir bunları ortaya çıkarmak. Türkiye'ye dünya kadar yatırımcı geliyor. yerlisi geliyor yabancısı geliyor. Artık iletişim geliştikçe ulaşım olanakları, insanların gelir düzeyi arttıkça gelen insan sayısı artıyor. Turizm sektörü böyle çok hızla yükselen bir sektör. Türkiye' nin yaklaşık 22 milyar dolar turizm geliri var. Türkiye zaman içerisinde meyvesini aldı. Daha da alacak. Turizm sektörü içerisinde yaylalar, şifalı sular, tarih, kültür, medeniyet deniz, kum güneş, aklınıza ne gelirse var. Cennet gibi bir vatanda yaşıyoruz. Ama buna rağmen bizim ziyaretçi sayı rakamlarımız yetersiz.''

     İl ve ilçelerde turizmden daha çok pay almak için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini ifade eden Lekesiz, ''İl ve ilçelerimizde yerli, yabancı sayısı ile konaklama süresini artırmalıyız'' dedi.
     Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, ilçede turizm için olması gereken tüm olanakların bulunduğunu, ''Hatay İlimiz ve özelde Samandağ İlçemiz, oldukça yüksek potansiyele sahiptir. Sahil turizminin yanı sıra, kültür, yayla, inanç turizmi alanlarında marka değerlerin ilçede bulunduğunu kaydetti.
     Toplantıda, DOĞAKA Genel Sekreteri Erdoğan Serdengeçti ''Hatay ili Strateji ve Eylem Planı'' hakkında sunum yaptı.
     Çalıştay toplantısına, Samandağ Belediye başkanı Mithat Nehir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Metin Gezer, İl Kültür ve Turizm Müdürü Aysun Çelenk Çakar, Kamu Kurum Müdürleri, Belde belediye Başkanları, Sivil toplum örgütleri temsilcileri, Oda Başkanları ile Turizm sektörü temsilcileri katıldı.
DOĞAKA'NIN SAMANDAĞ ÇALIŞTAYI haberi 13 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  184800 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle