DOLMUŞÇULARA BİR DOKUN BİN AH İŞİT

CHP Gençlik Kolları Merkez İlçe Yönetimi dolmuş şoförlerini ziyaret ederek dertlerini dinledi, partinin projeleri hakkında bilgi verdi. 
DOLMUŞÇULARA BİR DOKUN BİN AH İŞİT
Dolmuş şoförleri ise yaptıkları açıklamada, çok zor durumda olduklarına dikkat çekerek şu görüşlere yer verdiler, “Devlet her sene yeni vergiler getirerek kötü olan durumumuzu daha da kötüye sürüklüyor. Her sabah aracımızı çalıştırdığımızda acaba bugün mazota zam geldi mi? Diye düşünmeye başladık. Her geçen gün yeni bir zam haberiyle uyanır olduk. Bütün dertlerimiz yetmezmiş gibi devlet bize D4 belgesi alma zorunluluğu getirdi. Geçen sene dokuz yüz lira olan belge bu sene zamma uğrayarak 1600 liraya çıkarıldı. Bu da yetmezmiş gibi trafik sigortası, koltuk sigortası, kara yolları mali zorunluluk sigortası çıkarıldı. 
Yine aynı sigortalar geçen sene 500 lira iken bu sene zamlanarak 1600 liraya çıkarıldı. Zaten az olan gelirimizin dörtte ikisini sigortalara öder olduk. Durum gün geçtikçe daha vahim bir hal almaya başladı. Çoğumuzun kredi borcu var böyle giderse yakında sıralarımızı ve araçlarımızı satmak zorunda kalacağız bu duruma bir an önce çözüm bulunmalı.CHP Gençlik Kolları Merkez İlçe Başkanı Ümit Kutlu yaptığı açıklamada esnafın getirilen vergilen ile ezildiğini dile getirdi.Kutlu, “Tüm halkımız esnaflarımız gibi şoförlerimiz inde dertlerini iyi bilmekteyiz.Her sene devlet bütçe açığını kapatmak için yeni vergiler getirmekte kendi beceriksizliğinin faturasını halkın, esnafın cebinden çıkarmaktadır.Zaten durumu kötü olan esnaf getirilen yeni vergilerin altında ezilmektedir. Her esnafın sorunları için ayrı bir rapor tutuyoruz. İktidarımız döneminde atacağımız adımları bu raporlar doğrultusunda atarak ekonomimizi yeniden canlandıracağız. Dökülen her alın teri karşılığını kat ve kat daha fazla alacak. Şunu kimse unutmasın ki, CHP varsa herkes için var.” dedi.