DÖRTYOL KAYMAKAMI ÖZYİĞİT: -''İLÇEMİZDEN GÖNDERİLEN PROJELERİN KABUL EDİLMESİ BİZLERİ SON DERECE MEMNUN EDİYOR''

Dörtyol Kaymakamı Hasan Özyiğit, Özel Gümüş İlköğretim Okulu'nun ''Çok Ortaklı Comenius Programı''na ait proje başvurusunun kabul edilmesinden büyük mutluluk duyduğunu söyledi.
DÖRTYOL KAYMAKAMI ÖZYİĞİT: -''İLÇEMİZDEN GÖNDERİLEN PROJELERİN KABUL EDİLMESİ BİZLERİ SON DERECE MEMNUN EDİYOR''
Özyiğit, Özel Gümüş İlköğretim Okulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerin ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, ilçede, spor, sanat ve eğitimde başarılı okul ve öğrencileri destekleyeceğini kaydetti.
     Proje hazırlamanın ayrı bir özveri gerektirdiğini ifade eden Özyiğit, şöyle devam etti:
     ''Özel Gümüş İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan Ulusal Ajans tarafından yürütülen ''Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nın Comenius Projesi'nin kabul edilmesi bizleri son derece memnun etmiştir. İlçemiz Eğitim Kurumları Sivil toplum örgütleri ve meslek odaları tarafından hazırlanarak sunulan projelerin kabulüyle ilçemizin adı duyulmaya başlanmıştır. Projede emeği geçen, öğretmen ve öğrencileri kutluyorum ve devamını diliyorum.''
     Okul Müdürü Yakup Mertoğlu hazırladıkları ''Masalları Kahramanlarıyla Öğrenme'' projesinin AB Çok Ortaklı Comenius Programına kabul edildiğini söyledi.
     Projenin 2 yıl devam edeceğini, projeye ortak ülkelerin İtalya, Yunanistan, Romanya, İspanya, Polonya, Slovakya'dan olduğunu belirten Mertoğlu, şunları kaydetti:
     ''Bu ülkelerin proje okulları öğrencileriyle ilk çalışmalar daha önce başlatılmıştı. Öğrencilerimiz arasında mektup arkadaşlığı belli bir aşamaya geldi. Proje ortağı ülkelerden 17 kişi ilçemize önümüzdeki haftalarda ilçemize gelerek proje çalışma toplantılarını gerçekleştirecekler. Böylece ortak ülkelerle bir yol haritası çıkarılacak ve daha sonrada plan doğrultusunda diğer ülkelere ziyaretler yapılacak. Ben umuyorum ki bu proje okulumuza, okulumuz öğrencilerine ve ilçemize çok farklı şeyler kazandıracaktır.''