DÖRTYOL KAYMAKAMI ŞEHİT AİLELERİYLE BULUŞTU

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ
Dörtyol Kaymakamı H. Hasan Özyiğit Şehit ve gazi aileleriyle öğlen yemeğinde bir araya geldi.
DÖRTYOL KAYMAKAMI ŞEHİT AİLELERİYLE BULUŞTU
Özyiğit, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelmekten mutlu olduğunu ifade ederek ''Şehit ve gazilerimizin ailelerine kapılarımız her zaman açıktır. Onların sorunları bizlerin sorunlarıdır'' dedi.
     Öğretmen evinde düzenlenen etkinlikte, şehitliğin en yüce mertebe olduğuna dikkati çeken Özyiğit şunları kaydetti:
     ''Bu vatan için şehit olmuş herkes kutsal bir dereceye yükselmiştir, geride bıraktıkları aileleri ve yakınları bizlere emanettir onların sorunları bizlerin sorunlarıdır kapımız bu değerli insanlara sonuna kadar açıktır.''
     Dörtyol Süleyman Demirel Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ''Çanakkale Geçilmez'' adlı oratoryomun gösterisi sahnesinde birçok şehit yakınının gözyaşlarını tutamadığı gözlenirken öğrenciler profesyonel tiyatrocuları aratmadılar.

     Etkinlikte, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hakkı Çetin, Belediye Başkanı Fadıl Keskin ve İlçe Emniyet Müdürü Numan Şahapoğlu şehit ailelerine birer plaket verdiler.
     Bu arada Kaymakam Özyiğit 2 şehit abisi olan Belediye Başkanı Fadıl Keskine'de bir plaket verdi.
    
     -REYHANLI'DA ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNİ ANMA ETKİNLİKLERİ-
     
     Çanakkale Şehitlerinin 96. yılı etkinlikleri kapsamında Reyhanlı Kaymakamı Yusuf Güler'in şehitler anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Halk Eğitim Merkezi Salonunda Çanakkele Şehitleri için Reyhanlı Anadolu lisesi tiyatro grubu oyun sahneledi.
     Törende konuşan Kaymakam Yusuf Güler, şehit ve gazilerin haklarının ödenemeyeceğini söyledi.
     Törene, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Güven, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, Emniyet Müdürü Aydın Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar ve çok sayıda okul yöneticisi katıldı.
     Törende Garnizon Komutanı Güven, tiyatro grubu ve engellilerle fotoğraf çektirdi.