DÖRTYOL TİCARET VE SANAYİ ODASI ALMANYA VE ANKARA’DA

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay 14 – 17 Ekim 2014 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin delegesi olarak Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odasının (Türkisch-Deutsche Industrie und Handelskammer) seçimlerine katıldı.

DÖRTYOL TİCARET VE SANAYİ ODASI ALMANYA VE ANKARA’DA

Türk Alman Ticaret Odasının seçimlerinde önemli temaslarda bulunduğunu belirten Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay yaptığı açıklamada; “14 Ekim 2014 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin delegesi olarak Berlin’e gittim. Üç günlük bir Almanya ziyaretimiz oldu. Bu süre zarfında önemli temaslarda bulunduk ve Türkiye adına orada Olağan Genel Kurulda oyumuzu kullandık. Türk-Alman ticaret bağlarını güçlendirmek üzere karşılıklı girişimleri ve yatırımları teşvik amacıyla 2003 yılında Köln’de kurulan Türk-Alman Sanayi ve Ticaret Odası, uluslararası iletişimi sağlamakta ve yeni projeler, yeni iletişim kanalları başlatmakta. Çok sayıda Türk nüfusunu barındıran Almanya’da böylesine önemli bir kuruluşun olması hem yatırımcı, hem de oradaki vatandaşlarımızın ticaret hacmine olumlu katkılar sunmakta.” Dedi. Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay 17 Ekim 2014 Almanya dönüşünde tüm meclis üyeleriyle birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Meclis Üyeleri Bilgilendirme Seminerlerine iştirak ettiklerini belirtti.       

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde üç gün süreyle gerçekleştirilen seminerler hakkında da bilgi veren Oda Başkanı Talay; “Türkiye genelinde 2015 yılının Mayıs ayına kadar devam edecek ve toplamda 10 bin oda üyesinin bilgilendirilmesini amaçlayan seminere 22 Meclis Üyesi arkadaşımla birlikte iştirak ettik. 17-19 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen seminerlerde ilk olarak bizlere TOBB’un kurumsal yapısı ve iştirakleri hakkında bilgiler verildi. TOBB’un sunduğu hizmetlerden ve iştiraklerden nasıl yararlanabileceğimiz anlatıldı. Teşviklerden nasıl yararlanılacağı gibi önemli konulara değinildi. İkinci gün TOBB’un Üniversitesi bizlere tanıtıldı ve burada üniversitemizin öğretim görevlileri tarafından kişisel gelişim konularında bilgiler verildi. Özellikle protokol kuralları konusunda edindiğimiz bilgiler birçok yanlış uygulamayı hayatımızdan çıkartmamızı sağladı. Türk Dış Politikasının dünü, bugünü ve geleceği hakkında uzmanlarından bilgiler aldık. Etkili yönetim ve iletişim konusunda, e ticaret ve sosyal medyanın kullanılması ile finansman yönetimi konularında bizlere verilen seminerlerden tüm meclis üyelerimiz ziyadesiyle istifade etti. Oldukça verimli ve keyifli bir seminer dönemi geçirdik. Meclis üyesi arkadaşlarımız edindikleri bu bilgi ve tecrübeleri kendi meslek guruplarıyla da paylaşacaklar.” Dedi.    

Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)