DÖRTYOL TSO YÖNETİMİ BAŞKANLARINA SAHİP ÇIKTI

Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi önceki gün olağan üstü toplanarak Yönetim Kurulu Başkanları Cemal Talay’a sahip çıktı.
DÖRTYOL TSO YÖNETİMİ BAŞKANLARINA SAHİP ÇIKTI
Önceki gün İskenderun’da yayın yapan bir gazetede “İstenmeyen Başkan” başlığıyla çıkan habere tepki olarak biraraya gelen Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi yaptıkları ortak açıklamada; “Bizler Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu güne kadar Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Cemal Talay ile birlikte demokratik bir yönetim anlayışını benimseyerek hareket ediyoruz.Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odamızda alınan hiçbir karar tek başına alınmaz. Bu güne kadar tüm kararlar oybirliğiyle alınmıştır. Bu nedenle odamız faaliyetleriyle ilgili bir eleştiri yapıldığı zaman, bu tüm oda yönetimine yönelik olarak yapılmış bir eleştiridir. Hal böyle iken yönetim kurulundan bazı isimlerin oda başkanından şikayet etmeleri söz konusu dahi olamaz” denildi.Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri bu güne kadar başkanlarının aleyhinde hiçbir basın kuruluşuna hiçbir olumsuz açıklamada bulunmadıklarını da belirterek; “Manipülasyon yaratarak kendisine veya bir takım çevrelere menfaat yaratmaya çalışan bu sözde basın kuruluşunu habercilik ilkelerinden uzak bir şekilde kaleme aldığı bu haberinden ötürü şiddetle kınıyoruz. Haberin içerisinde “bazı yönetim kurulu üyeleri başkandan şikayetçi” demek suretiyle ad vermeden tüm yönetim kurulu üyelerini zan altında bırakmış olmasını da ayrı bir terbiyesizlik ve had bilmezlik olarak niteliyoruz. Bu kendini gazeteci sanan şahsı kendisine bu açıklamayı hangi yönetim kurulu üyesinin yaptığını açıklamaya davet ediyoruz. Aksi takdirde kendisini yalancı ve müfteri olarak ilan ettiğimizi kamuoyuna duyuruyoruz. Bizler yönetim kurulu üyeleri olarak başkanımızın yer zaman yanında yer aldık almaya da devam edeceğiz. Bu güne kadar Odamızın yürüttüğü çalışmaları ilkeli yayın anlayışında olan güzide basın kuruluşlarımızla her zaman paylaştık. Hatta şeffaflık sağlamak adına Odamız Yönetim Kurulu toplantılarını dahi basınımız rahatlıkla takip ettiler, bundan sonrada ilkeli yayın anlayışında olan tüm basın kuruluşlarına kapımız açık olacaktır.” denildi.Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay’da konu hakkında detaylı açıklama yapmaktan kaçınarak; “Bu şahsın yapmış olduğu bu habere çok fazla itibar vermediğimi öncelikle belirtmek istiyorum. Amacı açıkça belli olan bu kasıtlı haber için Türk Ceza Kanunun ilgili hükümlerini çalıştırarak hakkında gerekli suç duyurusunda bulundum. Konu yargıya intikal etmiştir. En derin saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Sedat İSKENDEROĞLU/DÖRTYOL(Hatay),(DHA)

 
DÖRTYOL TSO YÖNETİMİ BAŞKANLARINA SAHİP ÇIKTI haberi 29 Temmuz 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1505 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle