DÖRTYOL'DA 4 POLİS MEMURUNUN ŞEHİT EDİLMESİ DAVASI GÖRÜLÜYOR

 Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, 27 Temmuz 2010 tarihinde, 4 polis memurunun şehit edilmesinin ardından çıkan olaylarda, BDP binasının kundaklanmasıyla ilgili 7 sanığın yargılanmasına devam edildi.
DÖRTYOL'DA 4 POLİS MEMURUNUN ŞEHİT EDİLMESİ DAVASI GÖRÜLÜYOR
  Dörtyol 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada, ''Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme, siyasi partiler veya meslek kuruluşlarının kullanımında olan bina ve tesis veya eşyaya zarar verme'' suçlamasıyla haklarında 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanan sanıklar Müslüm D. (18), Soner A. (20), Emir K. (19) Murat B. (28), H.O.T. (17), H.G. (17) ve M.Ç'nin (16) yargılamasına devam edildi.
     Duruşmaya H.G. ve M.Ç. ile diğer sanıkların avukatları ile BDP Hatay İl Başkanı Mehmet İnsan, İlçe Başkanı Halil Baybaris ve müşteki avukatı Aynur Pınar Acar katıldı.
 
 
 
     Mahkeme heyeti, savcılıkta bulunan ek dosyaların tetkik edilmesi için duruşmayı erteledi.
     Bu arada, Emniyet Müdürlüğünün 15 kişi hakkında daha dava açılması yeni görüntüler ve belgelerle Cumhuriyet Savcılığına başvuru yaptığı belirtildi.
     Dörtyol'da, 27 Temmuz 2010'da 4 polis memurunun şehit edilmesinin ardından BDP binası ve bazı iş yerlerine saldırıda bulunulmuş, maddi hasar meydana gelmişti.