DÖRTYOL'DA ARICILARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Dörtyol ilçesinde arıcılara yönelik özel bir şirket tarafından bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 
DÖRTYOL'DA ARICILARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Temel Petek Şirketi Genel Müdürü Ömer Baban, Dörtyol Girişimci İş Adamları Derneği salonunda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı açıklamada, 1973 yılından bu yana petek üretimi başta olmak üzere her türlü araç-gereç sağlayarak arıcılara destek olduklarını söyledi.
     Muğla'da modern tesislere sahip olduklarını, yılda 250 ton petek ürettiklerini ifade eden Baban, şöyle devam etti:
     ''Tüm illeri dolaşarak hem faaliyetlerimizi, hem de arıcılığın geliştirilmesi için yapılması gerekenleri tartışıyoruz. Türkiye'nin petek üretiminin yüzde 35'ini gerçekleştiriyoruz. Bu yılın ilk 6 ayında İngiltere, Fransa, Irak, Kuzey Afrika ve Danimarka'ya 300 bin Avro ihracat yaptık. 2011 yılı hedefimiz 800 bin Avro. Sektörün ihtiyaçlarını değişen koşullara göre yakından takip ediyoruz. Arıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için daima arayışlarımız sürüyor.''
     Hatay Arıcılar Birliği Başkanı Mehmet Ekici de toplantının bölge arıcısı açısından son derece iyi olduğunu belirterek katılımcılara teşekkür etti.
     Toplantıya, Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Yardımcı Doç. Dr. Mustafa Muz ve bölgedeki bal üreticileri katıldı.