Dörtyol'da narenciye yarışması

 Milli Mücadele'de ilk kurşunun atılışının 93. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, Dörtyol'da narenciye yarışması düzenlendi.
Dörtyol'da narenciye yarışması
 Etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışma, Eski Pazaryeri'nde 64 üreticinin katılımıyla 4 dalda yapıldı.
     Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kaplankıran ile Yrd. Dç. Dr. Müge Kamiloğlu ve üretici Hasan Eker'in jüri üyeliği yaptığı yarışmada, Satsuma mandalina dalında Hacı Keskin, Fremend mandalina dalında Hacı Tekin, Washington portakalı dalında Bilgehan Tanın ve yerli portakal dalında Mustafa Kalır birinci oldu.
 

     Yarışmada dereceye giren üreticilere ödüllerini vermek için düzenlenen törende konuşan Kaymakam Hasan Özyiğit, üreticilerin iyi bir bakımla kendilerinden istenen A kalite meyveler yetiştirdiğini belirterek, ''Gördüğüm kadarıyla iyi tarım uygulamaları ve İlçe Tarım Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan çalışmalar çiftçilerimizi daha bilgili bir üretici seviyesine getirmektedir. Başarılı üreticilerimizi tebrik ediyorum'' dedi.
     Belediye Başkanı Fadıl Keskin de, ilçenin narenciye üretiminde ülkenin yüzde 10'luk ihtiyacını karşıladığını belirterek, ürünlerin yeteri kadar tanıtılmadığını söyledi.
     Keskin, etkinlikler kapsamında düzenlenen yarışmaya da büyük katılım olduğunu bildirerek, yarışmada derece elde eden üreticileri tebrik etti.
     Konuşmaların ardından dereceye giren üreticilere Kaymakam Özyiğit ve Belediye Başkanı Keskin tarafından ödül ve hediyeleri verildi.