DÖRTYOL'DA OKUL MÜDÜRLERİNE SEMİNER

Dörtyol ilçesinde tüm İlköğretim Okulları müdürlerine İlköğretim okullarında sunulan eğitim kalitesinin tespit edilmesi ve geliştirilmesi amacıyla ''İlköğretim Kurumları Standartları'' (İKS) semineri verildi.
DÖRTYOL'DA OKUL MÜDÜRLERİNE SEMİNER
  Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim Genel Müdürlüğünün öncülüğünde geliştirilen ilköğretim okulu yönetici ve öğretmenlerine verilen İKS seminerine il genelinde bir yönetici bir öğretmen olmak üzere bin 200 kişinin katıldığı belirtildi.
     Dörtyol Öğretmen evinde yapılan seminerde Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Müfettişleri Nurettin Onbaş ve Ferrahi Tosun tarafından verilen seminerde okullarda eğitim kalitesinin artırılması için yapılması gereken konular değerlendirildi.
 

     Nurettin Onbaş, bu gibi seminerlerin çok yararlı olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:
     ''İKS sisteminin, ilköğretim okullarınca verilen eğitim öğretim hizmetlerinin belirli bir kalite seviyesinde verilip verilmediği hakkında kendilerini değerlendirebilmeleri amacıyla hazırlanmıştır. Bu sistemle yapılacak çalışmaların, ilköğretim kurumlarındaki eğitim ve öğretim sürecine ilişkin olarak yapılacak sürekli izleme ve öz-değerlendirme sonucunda ortaya konacak bulguların okul, ilçe, il ve ülke ölçeğinde yapılacak geliştirme ve iyileştirme çalışmalarına yön verecektir.''
     Onbaş, öğrenci odaklı bir çalışma olan İKS'nin, uygulanmaya başlaması ile gerek öğrenciler gerekse velilerin okula ilişkin algıları tespit edileceğini, öğrenci velileri ve öğrencilerin okul yönetimine daha aktif katılımı sağlanacağını da sözlerini ekledi.
     Bu arada, seminer üç gün süreceği de bildirildi.