DÖRTYOL'DA SANAYİNİN GURURLARI

 Demir çelik üretimi başta olmak üzere narenciye sektörüyle de önemli bir yer olan Hatay'ın Dörtyol ilçesinde faaliyet gösteren 13 firmanın İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen ''Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu'' arasında yer aldığı bildirildi.
DÖRTYOL'DA SANAYİNİN GURURLARI
  Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cemal Talay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede her geçen gün yatırımların arttığını söyledi.
 
                 
     İlçede demir çelik tesislerinin yoğun olarak bulunduğunu ifade eden Talay, şöyle devam etti:
     ''Dörtyol'da bu yıl, 13 firmamız, İstanbul Sanayi Odası'nın Türkiye'nin en büyük 500 kuruluşu listesine girmeyi başardı. Bu sayının her geçen yıl daha da artacağına inanıyorum. Çünkü bölgemiz bir yatırım cennetine döndü. Bu yılın ilk dört aylık ihracat rakamları geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında özellikle Birleşik Arap Emirliklerine yapılan ihracatta yüzde 100'ün üzerinde artış görülüyor. İlçemiz artık demir çeliğin kalbi konumundadır. Göç veren değil, göç alan bir ilçe olduk. Bölgemizden daha fazla firmanın bu listeye gireceğine ve sıralamaların daha yukarıda olabileceğini inanıyorum. Bunun için sanayicinin önünde bulunan bazı engellemelerin kaldırılması gerek.''
     Talay, sanayinin önündeki engellerin kaldırılması ve yatırımların artması halinde işsizliğin de azalacağını kaydetti.