DÖRTYOL'DA TRAFİK DENETİMLERİ

 Dörtyol 'da, okul servis araçları ile motosikletlerde kask kullanmayanlara sıkı denetim uyguluyor.
DÖRTYOL'DA TRAFİK DENETİMLERİ
 İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ile asayiş ekipleri, Payas beldesinde 15 ayrı noktada eş zamanlı başlattıkları denetimlerde 28 motosiklet sürücüsüne ehliyetsizlikten işlem uyguladı
     Özellikle Okul bölgelerine yakın yerlerde öğrenci servis minibüslerini kontrol ederek belirlenen esasları yerine getirmeyen servis minibüsü sürücüleri uyarıldı.
     İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, rutin denetimlerin sürekli yapıldığını ancak haftanın belli günlerinde de sadece belirli noktalarda uygulamalara geçerek hem motosikletler üzerinde hem de servis araçları üzerindeki uygulamaların devam edeceğini ifade ederek şunları söyledi:

     ''Servis araçlarında denetimlerde, koltuklarda emniyet kemeri ve rehber personel bulunup bulunmadığı, fazla öğrenci ve öğrenci dışı yolcu alımı yapılıp yapılmadığı, sabit cam ve pencere, sürücü kontrollü kapı, 'dur' yazılı özel lamba, indirme ve bindirme kuralları ile yasal olarak bulundurulması gereken mesleki ve sürücü yeterlilik belgeleri ve diğer evrak kontrolleri yapılıyor. Motosikletlerin ise sürücülerinin kas bulunup bulunmadığı egzoz kontrolü, plaka kaydı gibi işlemlerin kontrol ediyoruz. Amacımız para cezası uygulayarak vatandaşların cananı yakmak değil, onların eksiğini gidererek trafikte kendi can güvenlikleri ve başkalarının can güvenliğini sağlamak.''
     Bu arada Toplum Destekli Polis Büro Amirliği personeli ise öğrencilere, okul çevresinde ve servislerde karşılaştıkları eksiklikleri, yaşadıkları sıkıntıları kendilerine aktarmalarını istediler.
     Yapılan denetimler sonucunda, 28 motor sürücüsüne ehliyetsizlikten, 34 sürücüye ise kask kullanmamaktan dolayı ceza verilirken 21 motosiklet ise trafikten men edildi.
DÖRTYOL'DA TRAFİK DENETİMLERİ haberi 26 Eyl 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  108745 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle