DÖRTYOL’UN 93. KURTULUŞ YILI KUTLU OLSUN

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Dörtyol’un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 93.Yılı münasebeti ile Dörtyol ilçesinde düzenlenen kutlamalara katıldı.
DÖRTYOL’UN 93. KURTULUŞ YILI KUTLU OLSUN
 Kutlama töreninde Başkan Savaş’ın yanı sıra Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Mevlüt Dudu, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytürk, Dörtyol Karargâh Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Özgür Türkan da hazır bulundu.Kutlamalarda konuşma yapan Başkan Savaş: “Bayrağımızın Dörtyol’da yükseldiği gün hepimize kutlu ve mutlu olsun. Kurtuluş Savaşı içerisinde atılan ilk kurşunun, yanan ilk meşalenin, ilk haykırışın, bağımsızlığa ilk adım atışın ve Anadolu’daki Kuvayımilliye hareketinin şuurunun oluştuğu yerdir Dörtyol. Buradan atılan ilk kurşun ile tüm Anadolu’ya dalga dalga yayılan bağımsızlık ruhu ve vatan aşkı bizi bugünlere kadar getirdi. Dörtyolumuzda yanan bu meşale Cumhuriyetimiz ile sonuçlandı.
Burada verilen onurlu mücadelenin sonucunda şanlı bayrağımız hala ışıl ışıl dalgalanmaktadır. Bu topraklarda zorbalığa yapılan başkaldırının neticesinde İstiklal Marşımız yazıldı. Bu şanlı zaferlerin öncesinde yaşanan o günleri Allah bir daha bize yaşatmasın. Hem Dörtyolumuzun hem Hatayımızın hem de ülkemizin kurtuluşu için ebediyete intikal etmiş olan öncelikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor; kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.Kutlama programının devamında ilkokul öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu halk oyunları gösterisi herkes tarafından beğeniyle izlenirken ilçe genelinde düzenlenen şiir, koşu ve okuma yarışmalarında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine hediyeleri verildi.  Kutlama töreninin sonunda alandan ayrılan Başkan Savaş, kutlamalara devam etmek için Dörtyol Garnizon Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan askerlerimiz ile buluştu.