DP Genel Başkanı Uysal Vali Lekesiz’i Ziyaret Etti

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal beraberindeki heyetle birlikte Hatay Valimiz Sayın M.Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.
DP Genel Başkanı Uysal Vali Lekesiz’i Ziyaret Etti
 Vali Lekesiz ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuğuna ilimiz ve tarihi Hatay Valiliği binası hakkında bilgi verdi.Hatay’ın çok güçlü bir kültür mirasına sahip, tarihi derinliği olan bir il olduğunu kaydeden Lekesiz, ‘Hatay’ın tarihine şöyle bir gidecek olursak esasen insanlığın ortak tarihine doğru bir yolculuk etmiş oluruz. Böyle bir zengin kültür mirasına sahip olmasının avantajlarını yaşıyoruz. Pek çok dinin, dilin, ırkın, farklılıkların ve inançların yaşadığı böyle bir yerde dinamizm var, canlılık var en önemlisi de sevgi ve barış var.’dedi.
 

Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal da sevgi, barış ve hoşgörü ili Hatay’da bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, kabulünden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür etti. 

Bizlere bırakılan kültürel mirasının değerini bilmek ve sahip çıkmak gerektiğine işaret eden Uysal, ‘Toplumsal anlamda Türkiye’de farklılıkları zenginlik olarak sunan ve bunu harmoni halinde yaşatabilme kabiliyetine sahip olan güzel illerimizden biri Hatay. Biz de burada bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.’diye konuştu. 

Vali Lekesiz konuğuna ziyaretin anısına üç dinin sembollerinin bir arada bulunduğu ve ilimizdeki hoşgörüyü simgeleyen plaket verdi.Lekesiz konuğuna Valiliğimizin 2.katında yer alan Hatay Valiliği Müzesi’ni de gezdirdi.