DÜNYA ANADİL ETKİNLİĞİNE DAVET

Samandağ Belediyesi ve Öğrenci Velileri Derneği Dünya Anadil Günü dolayısıyla 2 gün süren etkinlikler düzenleyecek.
DÜNYA ANADİL ETKİNLİĞİNE DAVET
Samandağ Belediyesi ve ÖVDER tarafından yapılan ortak açıklamada: “Samandağ Belediyesi ve ÖVDER ile ortaklaşa düzenlenen Dünya Anadil Günü bu sene 19-20 Şubatta iki günlük etkinliklerle kutlanacaktır. 19 Şubatta Arap Filoloğu Mahmut Ağbaht’ın “Türkiye’de konuşulan Arapça Anadili ve iki dillilik üzerine panel düzenlenecek ardından Yönetmen Gökhan Evecen ve Yapımcı Nihat Çay’ın   “SOWT” Arapça belgesel film gösterimi düzenlenecektir. 20 Şubatta ise yaşlıların, gençlerin, çocukların katılacağı şarkılar, türküler, ağıtlar, bilmeceler, tekerlemelerle Anadilimiz Arapça kültürünü yaşatmaya çalışacağız.” İfadelerine yer verdiler.
ÖVDER Samandağ Şubesi Başkanı Arkadaş Karataş: “Resmi dil Türkçenin yanında anadilimiz Arapçayı unutturmamak adına gelecek kuşaklara aktarabilmenin çabalarını ÖVDER olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Yaşadığımız coğrafyada binlerce yıla dayanan tarihimizi, kültürümüzü asimile, inkar etmeden kardeşçe ortak coğrafyada ortaya çıkarmak, çocuklarımıza aktarmak resmi ve sivil kurumların, kişilerin her zaman çabaları olmalıdır.”“Geçen yıllarda ve bu yıl düzenlenecek olan etkinliklerde katkı sunan ve ortak olan Belediye Yönetimine Ve Belediye Başkanı Mithat Nehir’e derneğimiz adına teşekkür ediyoruz.”
DÜNYA ANADİL ETKİNLİĞİNE DAVET haberi 17 Şubat 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Samandağ Belediyesi adına Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  680 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle