Dünya Çevre Günü

<span style="background-color:rgb(255, 255, 255); font-family:arial,sans-serif; font-size:13.3333330154419px">&ldquo;5 Haziran D&uuml;nya &Ccedil;evre G&uuml;n&uuml;&rdquo; dolayısı ile&nbsp;&Ccedil;evre ve Şehircilik İl M&uuml;d&uuml;r&uuml; Halit Ergin ve beraberindeki heyet, Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca&rsquo;yı ziyaret etti.</span>
Dünya Çevre Günü
Abdurrahman Melek Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal eşliğinde gerçekleşen ziyarette konuşan Sayın Topaca, çevre sorunlarının günümüzde ülkelerin en önemli sorunlarından birisi olduğuna vurgu yaparak, “Çevreyi koruyabilen ülkeler daha gelişmiş ve daha etkin kamu yönetimi olan ülkelerdir. Çevreyi koruyamayan ülkeler ise gelişmekte olan, kamu yönetimi ve hukuk sistemi tam oturmamış olan ülkelerdir. Artık çevre, korunması ve mevcut durumunun muhafazası için tedbir alınması gereken bir değerdir. Bu olmadığı takdirde şehirler yaşanmaz hale geliyor. Çevre kirliliği hayatın bütün unsurlarını bir şekilde etkileyen, olumsuz bazı sonuçları olan bir durumdur.” dedi.Sayın Topaca, “Hatay olarak eksiklerimizi hızla tamamlıyoruz. Çevre sorunlarına etkili müdahale etme hususunda gerekli kapasiteyi yakalamamız gerekiyor. Çünkü bizim kentimiz bir yanıyla sanayi bir yanı ile tarım kentidir. Endüstriyel üretimin olduğu yerlerde bazı sorunlar çevreyi etkiliyor. Özellikle körfezin kirlenmesi konusunda öncelikli tedbirler geliştirmeliyiz. Bu konuda bir çerçeve geliştirip uygulamayı başlatmak zorundayız. Aksi takdirde körfezde kirliliğe kaşı etkili bir denetim yapmak zorlaşır. Hava kirliliği ile mücadelede online izlenme ile 24 esasıyla tedbirler geliştirme aşamasındayız. Bunlarla ilgili de çalışıyoruz.” dedi.Toplumsal bilincin çevreyi korumadaki en önemli faktörlerden biri olduğunu ifade eden Sayın Topaca, “Toplumsal bilinç yok ise yöneticiler olarak bizler yalnız kalırız. Bir bölgede kirlilik, kirletici bir faaliyet varsa ondan etkilenen insanlar, harekete geçerek kamunun bilgilendirilmesi konusunda gerekli hassasiyeti gösterirlerse daha kolay sonuç alırız. Toplumun bütün fertleri ile birlikte bu olaya hassasiyetle bakmalıyız. Vatandaşlarımızın yanlış giden bir şey olduğunu hissettikleri anda 181 numaralı birimi arayarak gerekli birimleri harekete geçirmeleri lazım. Çevre kirliliğinin hayatımızı nasıl etkilediğini ve bu konuda duyarlı olmanın ne kadar önemli olduğunu birkaç güne sıkıştırılan etkinliklerle değil, bir yıla yayılan etkinliklerle anlatmalıyız.” dedi.Çevre Günü’nün ilimize, ülkemize, bütün dünyaya daha temiz ve güzel bir çevre için vesile olmasını dileyen Sayın Topaca, bu konuda emek veren herkese teşekkür ettiğini ve Çevre Günü’nü kutladığını söyledi.Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Halit Ergin ise kabullerinden dolayı Sayın Topaca’ya teşekkür ederek, “Arkadaşlarımızla ilimizin çevre sorunları konusunda uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu konuda ilimizin daha iyi duruma gelmesi için el birliği ile elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.
Dünya Çevre Günü haberi 05 Haziran 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Gülen Tarhana adına  tarafından  1805 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle