DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, çevrenin korunması ve sağlıklı nesillerin devamlılığı için yapılacak her çalışmanın büyük önem arz ettiğini belirtti.
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ
     
 
 Lekesiz, ''Dünya Çevre Günü'' nedeniyle Yayladağı ilçesinde bulunan Devrent Dinlenme Tesisleri'nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, savaşlar, çevre felaketleri, yanlış ve bilinçsiz gübre kullanımı ve saniyeleşmeye karşı çevrenin kendini koruyamaz hale geldiğini söyledi.
 

     Çevrenin korunması konusunda herkese büyük sorumluluk düştüğünü ifade eden Lekesiz, ''Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmamız gerekiyor. Bunun için herkes üzerine düşen görevi yerine getirmeli. Çevrenin korunması için yapılacak her çalışma büyük önem art etmekte'' diye konuştu.
     Çevre ve Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer de, çevrenin atalardan miras değil, çocukların emaneti olduğunu kaydetti.
              
     Çevreyi ve doğayı korumanın sadece kamu görevlilerinin değil herkesin sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Yüzer, bu konuda duyarlılık beklediklerini belirtti.
     Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, İl Tarım Müdürü Bestami Zebun, Yayladağı Kaymakamı Tolga Polat ve Belediye Başkanı Mustafa Kemal Dağıstanlı ile çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte, Vali Lekesiz, defne ağacı dikti ve öğrencilere defne fidanı dağıttı.
     Etkinlikte, öğrenciler şiir okudu ve dans gösterisi sundu