DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ SAHİL TEMİZLİĞİ YAPILDI

Samandağ Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, turizm için sadece resmi kurumların değil, herkesin çaba göstermesi gerektiğini söyledi.
DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ SAHİL TEMİZLİĞİ YAPILDI
 Özçakıcı, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Çevre ve Orman İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ''Sahil Temizliği'' etkinliğinde yaptığı konuşmada, yaşamın her alanında temizliğin önemine değindi.
 

     İlçenin turizmden hak ettiği payı alamadığını ifade eden Özçakıcı, şöyle devam etti:
     ''Dünya Çevre Haftasında Çevre Orman İl Müdürlüğü programı doğrultusunda sahil temizliği yapmak üzere buradayız. Samandağ Sahili herkes için önemlidir. Turizm anlamında, ilçeye gelen turistlerin sahilimizden daha sağlıklı faydalanmalarını sağlamak için, sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşları ve işletmeciler dahil hep birlikte ortak gayret göstereceğiz. Bu sorumluluğun sadece resmi kurumlarla değil herkesle paylaşılması gerekir.''
     Çevre Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer'de yaptığı konuşmada, Samandağ'ın çok iyi bir sahibe sahip olduğunu belirterek, ''Aslında her günü çevreye duyarlılık olarak değerlendirilmesi gerekiyor. Marka kentler arasında değerlendirilen ilimiz, yerli ve yabancı turistlerin çekim merkezi haline gelmesi gerekir. Bu konuda bütün Hataylılara önemli görevler düşüyor. Samandağ sahili çok önemli bir yere sahiptir burayı iyi korumalıyız''dedi.
 

     Konuşmaların ardından temizlik çalışması Hızır türbesinin karşısından Çevlik istikametine doğru yapıldı.
     Yapılan temizlik çalışmasına, Belediye Başkanı Mithat Nehir, Çevre Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer, Belde Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri, öğrenciler, Samandağ Belediyesi temizlik işleri ekipleri, işletmeciler, İŞKUR'dan istihdam edilen işçiler katıldı.