DÜNYA GAZETESİ NDEN VALİ LEKESİZ E NEZAKET ZİYARETİ

Planlama Uzmanı ve Dünya Gazetesi köşe yazarı  Dr. Rüştü Bozkurt, Dünya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü İbrahim Ekinci ve gazetenin bölge temsilcisi Esra Birgenç, Vali  Lekesiz’e bir nezaket ziyaretinde bulundu.
DÜNYA GAZETESİ NDEN VALİ LEKESİZ E NEZAKET ZİYARETİ
Kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, yaptıkları çalışmalar ve gazete hakkında bilgi veren Rüştü Bozkurt, ziyaretten mutluluk duyduklarını ifade etti.Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Hatay Valilik Binası’nın geçmişi ve Hatay Devleti’nin kısa tarihi hakkında bilgiler verdi.Hatay’ın geçmişte ve bugün farklı dil, kültür ve medeniyetlerin birlikte yaşadığı, dünyada ve Türkiye’de ayrı bir yeri olan önemli bir il olduğunu ifade eden Lekesiz,
 
“Hatay’ın kadirşinas insanı, tüm renkleri ve zenginliklerinin temsil edildiği Hatay Meclisi’nin oybirliği ile aldığı kararla, Türkiye Cumhuriyeti’nin sıradan bir ili olmayı müstakil bir devlet olmaya tercih ettiğini ifade ederek, Hatay’ın insanlığın ortak mirasını yaşatan ve yaşayan, sayısız değerleri olan bir il olduğunu sözlerine ekledi. Heyete ziyaretin ardından Valilik binasında oluşturulan Hatay Devleti Müzesi’ni gezdiren Vali Lekesiz, ziyaretin anısına konuğuna Hatay Devleti Kitabını hediye etti.