Dünya Mimarlık Günü

 
Mimarlar Odası Hatay Şube Başkanı Yaşar Coşkun, bu yıl düzenlenecek etkinliklerle mimarlık mesleğini toplumla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
Dünya Mimarlık Günü

 Coşkun, ''Dünya Mimarlık Günü'' nedeniyle Atatürk Anıtına çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
     Burada düzenlenen törende konuşan Coşkun, her yıl ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanan Dünya Mimarlık Günü için ''İnsan Hakkı Olarak Mimarlık'' temasının belirlendiğini ifade etti.
     Evrensel bir meslek olan mimarlığın, insan hayatında bir fark yarattığını ifade eden Coşkun, 'mimarlık mesleğini toplumla buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.
     Etkinlikler kapsamında sergi, konferans, tartışmalarla mimarlar tarafından geliştirilen çeşitli mimari ve kentsel çözümleri içeren yerel ve ulusal projelerin sergilenmesi gibi faaliyetlerde bulunmayı amaçladıklarını kaydetti.

Dünya Mimarlık Günü haberi 04 Ekim 2011 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  134405 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle