''DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ''

Mimarlar Odası Hatay Şube Başkanı Mehmet Yaşar Coşkun, mimarlığın evrensel bir meslek olduğunu bil
''DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ''
Mimarlar Odası Hatay Şube Başkanı Mehmet Yaşar Coşkun, mimarlığın evrensel bir meslek olduğunu bildirdi.
     Coşkun, yönetim kurulu üyeleriyle ''Dünya Mimarlık Günü'' kutlamaları dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak, saygı duruşunda bulundular.
     Coşkun, burada yaptığı basın açıklamasında, Dünya Mimarlık Günü'nün bu yılki temasının, Uluslararası Mimarlar Birliği (UIA), ''Daha İyi Kentler, Daha İyi Yaşamlar, Tasarımla Sürdürülebilirlik'' olarak belirlendiğini söyledi.
     Mimarlığın, insanların yaşamını kolaylaştırdığını ifade eden Coşkun, şöyle konuştu:
     ''Barınma, dinlenme, çalışma, eğlenme gibi eylemlerini sürdürebilmelerini sağlamak üzere gerekli mekanı, işlevsel gereksinmeleri ekonomik ve teknik olanaklarla bağdaştırarak estetik yaratıcılıkla inşa etme sanatı, başka bir tanımlamayla, yapıları ve fiziksel çevreyi uygun ölçülerde tasarlama ve inşa etme sanat ve bilimidir. İnsan barınmak için ve doğa şartlarından korunmak için bir mekana ihtiyaç duyar ve kendine özgü kültürel, fonksiyonel, teknik ve farklı zevklerde yaratır. Mimarlık evrensel bir meslek. İnsanlık tarihinin her döneminde önemli olmuştur.''
     Coşkun, konuşması sonunda, hafta boyunca yapacakları etkinlikler hakkında da bilgi verdi.
''DÜNYA MİMARLIK GÜNÜ'' haberi 04 Ekim 2010 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  213375 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle