DÜNYA SATRANÇ TURNUVASI HATAY DA

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gulkız Tulay ve beraberindeki heyet Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
DÜNYA SATRANÇ TURNUVASI HATAY DA

Ziyarette ayrıca Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emrullah Taşkın, Şube Müdürü Murat Yiğit ve Antakya Belediyesi Satranç Kulübü yöneticisi Sultan Daban’da yer aldı.

            Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gulkız Tulay ziyarette yaptığı açıklamada; Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın satranç sporuna ve sporcusuna verdiği önem ve destekten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiği ziyarette, 15-30 Eylül 2013 tarihlerinde Hatay’da yapılacak olan Dünya Satranç Gençler Şampiyonası” ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdiklerini ve organizasyon hakkında Sayın Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ı bilgilendirme de bulunduklarını ifade etti.
  

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Antakya Beldiye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, “Satranç sporuna ve sporcusuna büyük destek veriyoruz. Görev süremizde Ulusal ve Uluslar arası satranç organizasyonlarına ev sahipliği yaptık. 2010 Dünya Kadınlar Satranç şampiyonasını ilimizde gerçekleştirdik. 30 ülkeden 64 şampiyon sporcu 23 gün boyunca ilimizde kıyasıya mücadele gösterdiler. Bu dönemde satranç sporunu dünyada 2,5 milyon insan internet üzerinden takip etti. Hatay adına bu önemli bir tanıtım fırsatı oldu. O tarihlerde 2013 yılında Dünya Gençler Satranç Şampiyonası’nın ilimizde gerçekleşmesi hususunda gerekli girişimleri yapmıştık. Türkiye Satranç Federasyonu 15-30 Eylül 2013 tarihlerinde  şampiyonayı şehrimizde gerçekleştirecek. Genel ve kadın kategorileri olmak üzere şampiyonaya 60 ülkenin katılım göstermesi bekleniyor. Kurum olarak bu önemli organizasyona gerekli desteği sağlayarak hem satranç sporuna ve sporcusuna destek olacağız, hem de ilimizin ülkemizde ve tüm dünyada tanıtılmasına büyük katkı sağlayacağız.” dedi.