EDEBİYAT AĞACI ve Aktif Öğrenme Sınıfları

Bir süredir çalışmaları süren; Hatay’lı şair ve yazarların fotoğraflarıyla donatılmış, kitaplarının bulunduğu “Edebiyat Ağacı” köşesi ve aktif öğrenme sınıfları Demirbilek İlkokulu’nda kalabalık öğrenci-veli birlikteliğinde açılışı yapıldı.
EDEBİYAT AĞACI ve Aktif Öğrenme Sınıfları
Açılışta, Türkiye Edebiyatçılar Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi/Hatay İl Temsilcisi Nebih Nafile, Şair Mahmut Çetin Zorba, Sibel Kılçık, Ferit Bahçeci, Tuncay Kutlu, Demirbilek İlkokulu Müdürü Zülfü Aküzüm, okul öğretmenleri Demet Kutlu, Burcu Ege Acem, veli ve öğrenciler vardı.Açış konuşmasında okul müdürü Aküzüm; “Öğretmenlerimiz başta Demet Kutlu, Burcu Ege Acem ve öğrencilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Sabırla uzun süren bir çalışmanın ürünüdür bu. Nebih Hocamın da desteği ile Hataylı şair ve yazarlarımızın fotoğrafları ve kitapları “Edebiyat Ağacı” köşemizi aydınlattı. Bu heyecanlı günümüze katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Nebih Nafile; “Umudumun dibe vurduğu anlarda değerli Zülfü Aküzüm dostumun idaresindeki Demirbilek İlkokulunda kendime gelirim. Gözlerinden pırıl pırıl ışıltıyı her daim hissedeceğiniz o güzelim öğrencilerle bir arada olmak büyük bir keyif. Daha önce şiir ve türkülerle birkaç kez burada bulundum. Ancak bugün “Edebiyat Ağacı ve Aktif Öğrenme Sınıfları” açılışı nedeniyle tekrar buradayım. Edebiyat Ağacı’nı süsleyen değerli şairlerimiz Mahmut Çetin Zorba ve Ferit Bahçeci aramızdalar. İzmir’den şair arkadaşımız Sibel Kılçık, Tuncay Kutlu ve çok sayıda dostlarla güzel bir paylaşım içindeyiz. Sevgili kızımız Yağmur Çınar’ın güzel sunumuyla şair dostlarımızın şiirlerini okuyacak öğrencilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Çeşitli nedenlerle aramızda olamayan arkadaşlarımız Dr.Muhsin Boz, Tülay Ferah, Sabahattin Yalkın ve Nevra Çağlayan’ın selamlarını iletiyorum. Sonsuzluğa uğurladığımız “Aşkın ve Ateşin Sözcüsü” yazar Burhan Günel, Cemil Meriç, şair Ali Yüce ağacımızda ne güzel de gülümsüyorlar. Edebiyat ve sanatın güzelliği budur, kalıcı ürünler bırakan değerlerimiz aramızdan göçüp gitseler de her daim yüreklerde yaşarlar... Bütün bu güzelliklerin oluşmasında sonsuz emekleri ve desteği olan değerli dostum Zülfü Aküzüm'e teşekkür az gelir biliyorum. Böylesi sanat ve edebiyat aşkıyla dolu dolu yürekler çoğalsın. Çoğalsın ki; ülkemdeki körpecik çocukların beyinleri aydınlık olsun. Bilimle, sanatla, sosyal yaşamla yüklensinler.” Dedi. Şair ve öğrencilerin şiir okumalarından sonra kısa bir müzik dinletisinin ardından tüm misafirlere ikram yapıldı.-- 
Saygılarımla...
EDEBİYAT AĞACI ve Aktif Öğrenme Sınıfları haberi 14 Mart 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay Antakya muhabirimiz Nejla Çetinoğlu adına  tarafından  9535 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle