EGE DE BİR YİĞİT

Hatay Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı tarafından İzmir Ege Üniversitesi ‘nde şehit olan üniversite Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Vali Göbeği’nde gıyabi cenaze namazı kılındı ve Kur-an’ı Kerim Tilaveti okutuldu.

EGE DE BİR YİĞİT
Yaşanan çatışmada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için düzenlenen etkinliğe Hatay Ülkü Ocakları Başkanı Naci Akkaya, MHP İl Başkanı Lütfü Kaşıkçı, MHP İlçe Başkanı Mehmet Ali Yıldırım, Antakya MHP Meclis Üyesi Almula Meryem İrez, MHP İl Yönetimi, MHP İlçe Yönetimi ve çok sayıda ülkücü genç katıldı. Hatay Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Naci Akkaya yaptığı konuşmada şunları dile getirdi. Akkaya: “Kısa bir zaman önce Ege Üniversite’sinde üniversite başkanımız Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimizi şehit ettiler. Geçen yıl yine bu zamanlarda Cengiz Akyıldız abimiz şehit edilmişti. Maalesef çözüm süreci altında PKK şımartıldığı bu dönemde ülkücüler şehit edilmeye başlandı. Bu hayrı alamet değildir” şeklinde konuştu. Ülkücü sabırlıdır diyen Akkaya: “Ülkücü sabretmeyi bilir. Fakat ülkücünün sabrının da bir sınırı vardır. Ve ülkücünün sabrı taştığında bu katiller kadar bu işe sebep olanlarında, bu dağdaki ayıları , üniversitelere, fakültelere indirenler kısacası bugün ki hükümette bizim öfkemiz altından kalkamayacaktır” ifadelerinde bulundu.
 
Ülkücülerin canının uzun olmadığını belirten Akkaya: “İtlerine çeki düzen versinler. Üniversiteleri ayılardan temizlesinler. Ya dağlarına, ya da hakettiği yerlere göndersinler. Ülkücülerin canı uzun değildir. Bunu herkes böyle bilsin” ifadelerini kullandı.  Konuya ilişkin açıklamada bulunan MHP İl Başkanı Lütfi KAŞIKÇI: “Kıymetli ülkücü, milliyetçi hareketin değerli mensupları genç bozkurt kardeşlerim acımız çok büyük, ızdırabımız çok büyük,kardeşimiz daha çok genç yaşta toprağa verildi Fırat kardeşimiz. Duygularımı ifade etmekte çok zorlanıyorum. Yalnızca sizlerin huzurunda Cenabı Allah’a, yerin ve göğün sonsuz rabbine dua ediyorum ya Rabbi bunlardan bu intikamı almak için bize bir fırsat ver ya Rabbi, sadece şehidimize kıyanlardan değil kıyanların sırtını sıvazlayanlardan da ya Rabbi, hesap sorulacak günü bizlere göster ya Rabbi. Arkadaşlar korkak değiliz cesuruz Allah’a şükürler olsun. Ülkücü hareketin mazisini bilmiyorsanız lütfen alın okuyun. Tarihimizde kan var, gözyaşı var. Niçin kominizim bu ülkeyi gelip esir etmesin diye binlerce canımız şehit oldu. Bugün de Allah nasip ederse bu yolda şehit olacak binlerce arkadaşımız var. O arakadaşlarımızdan önce en başta ben buradayım. Ocak başkanım burada, sayın genel başkanımızın ifadesiyle ülkücünün cesaretini, ülkücünün kararlılığını, ülkücünün azmini kimse sorgulamasın. Bizler de kendi aramızda sorgulamayalım. Korkmuyoruz, ayaktayız.Bu yüzden 7 Haziran’ı iple çekiyoruz. O gün gelecek ve Allah izin verirse hepsinin hesabını soracağız “ açıklamasında bulundu.Antakya DSİ Parkı’nda toplanan yüzlerce insan okutulan Kur-an’ı Kerim Tilaveti ve kılanan cenaze namazı sonrasında dualar ederek ayrıldı.

 

EGE DE BİR YİĞİT haberi 23 Şubat 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  23465 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle