EĞİTİM-BİR-SEN DEN AFRİKA DESTEK

Eğitim-Bir-Sen Dörtyol Şubesi Başkanı Mehmet Toksoy, Türkiye genelinde Ramazan'da iftar programlarının genel merkezlerinin aldığı bir kararla iptal edildiğini, bunlara harcanacak paranın Afrika için başlatılan yardım kampanyasına bağışlanacağını söyledi.
EĞİTİM-BİR-SEN DEN AFRİKA DESTEK
Toksoy, iftar programlarının iptalinin yanı sıra, Kimse Yok Mu ve İHH gibi yardım kuruluşlarının kampanyalarına destek olacaklarını ve tüm vatandaşlarımızı da destek olmaya davet ettiklerini ifade etti.
     Başta Somali olmak üzere Afrika'nın son yılların en büyük kuraklık ve kıtlık felaketini yaşadığını ifade eden Toksoy, büyük çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 11 milyon insanın ölüm sınırında yaşam mücadelesi verdiğini acilen gıda, temiz su, sağlık ve diğer insani yardımların ulaşmaması halinde bu insanların büyük bir bölümüyle birlikte insanlığın da Afrika sıcağında öleceğini dile getirdi.
 

     İnsanlığın ölmediğini, vicdanların tükenmediğini, erdemliliğin sözlüklerde kalmadığını göstermek için, ''Yardımlar Afrika'ya, Afrikalı masum çocuklara'' dediklerini belirten Mehmet Toksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:
     ''Bu kapsamda, genel merkezimiz, bağlı sendikaların genel merkezleri, il ve ilçe teşkilatlarımız bu yıl Ramazan ayında düzenlemiş bulundukları iftar programlarını iptal ettiler. Bu programlara ayrılan kaynağın Afrika'daki açlık çeken, susuzluktan kıvranan kardeşlerimize gönderilmesini uygun görüldü. Bu mesajın aslında ülkemizin bütün sivil toplum kuruluşlarının, hatta bütün insanlığın ortak mesajı olması gerektiğine inanıyoruz.''