Eğitim-Bir-Sen Üyeleri Kahvaltılı Toplantıda Buluştu

Eğitim-Bir-Sen Hatay Şubesi, 23 Şubat Cumartesi Büyük Antakya Otelinde, merkezde çalışan üyelerle kahvaltılı istişare toplantısında birlikte oldu.
Eğitim-Bir-Sen Üyeleri Kahvaltılı Toplantıda Buluştu
İstişare toplantısına Adalet Bakanı Sayın Sadullah ERGİN, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ, Ak Parti İl Başkanı İsmail KİMYECİ ve Merkez ilçe Başkanı Emrullah GÜLEN’de katıldılar.Toplantıda bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Hatay Şube Başkanı Cevat ÖNAL, katılımcılara; “ istişare toplantımıza hoş geldiniz, Sendika olarak sadece ücret sendikacılığı yapmayıp zaman zaman sosyal ve kültürel faaliyetlerle üyelerimizle bir araya geliyoruz. Üyelerin birbirlerini tanımaları kaynaşmaları ve en önemlisi sendika üye aidiyetini ilişkisini artırdığı için bu tür etkinlikleri yapıyoruz ve önemsiyoruz. Yapılan sendikal çalışmaları gözden geçirip, görüş alış-verişinde bulunarak sendikal mücadeleye ivme kazandırmış oluyoruz.” Dedi. ÖNAL, Eğitim-Bir-Sen olarak son zamanda yapılan kazanımlar ve Şube olarak yapılan çalışmalar ile bilgili bilgi verdi. Kamuda kılık kıyafet özgürlüğü için 10 milyon imza kampanyasına verdikleri destekten dolayı tüm üyelerine teşekkür etti.
Önal sözlerini “Ekmek için, özgürlük için yola çıkmış sendikamızın ulaştığı bu seviye hiç şüphesiz sizlerin her bir üyenin elini taşın altına koymasıyla gerçekleşmiştir.Yaptığınız gayretlerden ve verdiğiniz katkılardan dolayı, Allah sizlerden razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum” diyerek bitirdi.Toplantıya katılan Adalet Bakanı Sadullah ERGİN, “Demokratikleşme sürecinde sivil toplum kuruluşlarının payı çok büyüktür. Bu sürece olumlu katkı sunan sivil toplum kuruluşları arasında ise Eğitimciler Birliği Sendikasının yeri bizim için çok önemli ve ayrıdır. Sendikal anlamda ekonomik sorunların yanı sıra fikirlerin ifadesi ve ifade edilen fikirlerin tatbiki de bir takım engellemelere maruz bırakılmaktaydı. Bu nedenle bayrağı aldığımız nokta ile bayrağı devrettiğimiz nokta arasında daha demokratik bir ülke olabilmek ümidiyle üzerimize düşen görevi sorumlulukla yerine getirmeliyiz.” Dedi. ERGİN, Eğitim-Bir-Sen Hatay Şube yönetimine çalışmalarında başarılar dilerken “Eğitim-Bir-Sen ailesinin tüm üyelerine sevgi ve saygılarımı sunar, başarılar dilerim.” Diyerek konuşmasını bitirdi. Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü SAVAŞ’ta, “Bir eğitimci olarak, tüm eğitim çalışanı arkadaşlarımızın her zaman yanındayım. Eğitim-Bir-Sen camiasına başarılar dilerim” dedi.Eğitim-Bir-Sen tanıtım ve kazanımlar videoları izlendi. Üyelerin dilek ve temennileri paylaşıldı. Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltılı istişare toplantılarının devam edeceği belirtildi.