Eğitim-İş alanlara indi

EĞİTİM-İş Hatay Şubesi, Gezi olayları sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 gün sonra vefat eden Berkin Elvan için basın açıklaması yaptı.

Eğitim-İş alanlara indi

Antakya’nın yer altı çarşısı üzerinde toplanan Eğitim-İş üyeleri adına bir açıklama yapan Şube Başkanı Şenol Arslan, tüm Türkiye’nin Berkin’in yaşam mücadelesini umutla izlediğini söyledi.Arslan şöyle devam etti; “Başbakan’ın “polis destan yazıyor” dediği günlerdi, acımaları yoktu, bir çocuğu daha öldürdüler, Gezi eylemlerinde ölen canların sayısı 8’e çıktı.Tüm Türkiye, Berkin’in yaşam mücadelesini umutla izledi. Küçücük bedeninin gücünden çok daha fazla dayanan Berkin’i AKP faşizmine kurban verdik.  O’nun katili, “talimatı ben verdim” diye övünen cinayetleri “kahramanlık destanı” olarak adlandıran Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır.”“Ülkeyi yönetme ehliyeti olmayan Erdoğan, artık işgal ettiği koltuğu terk etmeli, sadece yolsuzluk ve hırsızlıktan değil Berkin’in ve Gezi olaylarında yitirdiğimiz canların ölümünden dolayı da yargılanmalıdır. Ayrıca ilgili kolluk kuvvetlerine emir veren dönemin Vali, Emniyet Müdürü ve İçişleri Bakanı hakkında soruşturma açılmalıdır. Berkin, onun ardından sokakları dolduran yüz binlerle ve onun acısını yüreğinin en derinlerinde hisseden milyonlarla sonsuz bir geleceğe yürümeye devam edecektir.”“Ancak polisi halkına karşı şiddet için tahrik edenler, Türkiye’de hukuku, insan haklarını ve demokrasiyi yok etmeye çalışanlar kendi karanlıklarında boğulacaklardır. Bilinmelidir ki, emperyalizmin diz çöktüremediği, 12 Mart ve 12 Eylül faşizminin susturamadığı bu halkı AKP hiç susturamayacaktır. Berkin'in gönlümüzde açtığı yara, hesabı sorulana kadar açık kalacaktır. Eğitim-İş olarak Elvan ailesinin acısını paylaşıyor, katillerden ve katilleri koruyan AKP iktidarından hesap sorulana kadar mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.”

Eğitim-İş alanlara indi haberi 14 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  43515 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle