EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU:

EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU: -''ÇOCUKLAR ÜZERİNDEN ŞİDDETİ TIRMANDIRMA ARAYIŞINI KINIYORUZ''
EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU:
Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Şenol Eyüboğlu, çocuklar üzerinden şiddeti tırmandırma arayışını kınadıklarını bildirdi.
     Eyüboğlu, yaptığı yazılı açıklamada, yeni eğitim öğretim yılına ciddi sorunlarla giriyor olmanın sıkıntılarının yetmiyormuş gibi, bir grup ayrılıkçının, öğrencileri kirli siyasi amaçlarına alet etme girişiminin dehşetini yaşadıklarını belirtti.
     Diyarbakır'da bazı grupların, anadilde eğitim hakkına özgürlük taleplerinin karşılık bulmadığı bahanesiyle, Kürt kökenli yurttaşlara çocuklarını 5 gün okula göndermeme çağrısı yaptıklarını anımsatan Eyüboğlu, şöyle devam etti:
     ''Çocuklar üzerinden şiddeti tırmandırma arayışını kınıyoruz. Çocukların masumiyetini kullanarak şiddeti tırmandırma eğilimini, onların eğitim hakkına tecavüz ederek siyaset yapma arayışını utanç verici buluyoruz.
     Üzülerek görüyoruz ki, toplumsal barış ve huzurumuz dört bir yandan dinamitleniyor, kitleler dozu her geçen gün daha da arttırılan şiddet sarmalına sürükleniyor. Barış ve demokrasi kavramını dillerinden düşürmeyen aslında şiddet yanlısı olan siyasi hareketlere ve destekçilerini sorumlu tutum takınmaya davet ediyoruz.