EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU

 ''REFERANDUMLA 12 EYLÜL ANAYASININ DEĞİŞTİRİLECEĞİ VE DEMOKRATİKLEŞTİRİLECEĞİ İDDİA EDİLİYOR''
Eğitim-İş Hatay Şube Başkanı Şenol Eyüboğlu, 12 Eylül günü yapılacak referandumla 12 Eylül Anayasasının değiştirileceği ve demokratikleştirileceğinin iddia edildiğini ileri sürdü.
EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE BAŞKANI EYÜBOĞLU
Eyüboğlu, yaptığı yazılı açıklamada, anayasa değişiklik paketinin içeriğinin izlenen yöntem ve süreç itibariyle belirtilen hedefle bağdaşmadığını savundu.
     12 Eylül Anayasası'nın da kapalı kapılar ardında hazırlandığını ve tartışma olanağı bile verilmeyerek, bin bir baskı ve şantajla yüzde 92'lik bir halk oyuyla yürürlüğe girdiğini hatırlatan Eyüboğlu, şöyle devam etti:
     ''Ancak dayatmayla yürürlüğe konulan anayasa, tarih boyunca özgür yaşamış ulusumuzun haklı tepkilerine yol açtı ve hiçbir kesim tarafından benimsenmedi. Adeta tarihin yinelendiğini kanıtlar gibi, ne ilginç bir rastlantıdır ki, yine bir 12 Eylül günü yapılacak referandumla 12 Eylül anayasasının değiştirileceği ve demokratikleştirileceği iddia ediliyor. Yaşanan süreçte, darbe anayasasının yapılışı ve halkoyuna sunulmasıyla ilgili antidemokratik süreç ulusumuza yeniden yaşatılmaktadır.''