EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE SEKRETERİ GÜNAL:İNSAN HAKLARININ YERLEŞMEDİĞİ ÜLKEDE EMEKÇİLERİN HAKLARININ KORUNAMAZ

Eğitim-İş Hatay Şube Sekreteri Mustafa Günal, barışın, demokrasinin ve insan haklarının yerleşmediği bir ülkede emekçilerin haklarının korunmasının mümkün olmadığını olmadığını belirtti.
EĞİTİM-İŞ HATAY ŞUBE SEKRETERİ GÜNAL:İNSAN HAKLARININ YERLEŞMEDİĞİ ÜLKEDE EMEKÇİLERİN HAKLARININ KORUNAMAZ
Günal, ''1 Eylül Dünya Barış Günü'' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, günümüzde küresel emperyalizmin kuşatma ve yok etme atağının etki alanını genişleterek sürdürdüğüne dikkati çekti.
     Irak'tan Filistin ve Afganistan'a kadar insan ve yaşam karşıtı eylemlerin devam ettiğini belirten Günal, şöyle devam etti:
     ''Bugün milyonlarca insan açlıkla karşı karşıya, doğal felaketler karşısında çaresizken ve küreselleşmenin kendilerine karşı açtığı savaşta ölüm kalım savaşı verirken, bu insanlara yardım eli uzatmak yerine, kaynakların silahlanmaya ve savaşlara ayrılması, insanlığın en büyük çelişkisidir.
     Sonu getirilemeyen çatışmalar, terör ve şiddet, dünyanın birçok noktasında insanlığın geleceğini tehdit etmektedir. Biz, barışın, demokrasinin ve insan haklarının yerleşmediği bir ülkede emekçilerin haklarının korunmasının olanaklı olmadığını biliyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde, dünyanın dört bir yanındaki şiddet ve terör eylemlerini nefretle kınıyoruz, lanetliyoruz.''