EĞİTİME GİDEN HER YOLU GÜZELLEŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

<strong>Hatay B&uuml;y&uuml;kşehir Belediye Başkanı Do&ccedil;. Dr. L&uuml;tf&uuml; Savaş, okulların g&ouml;rsel anlamda g&uuml;zelleşmesi i&ccedil;in yapılan &ccedil;alışmaları yerinde inceleyerek okul m&uuml;d&uuml;rleri ile fikir alışverişinde bulundu.</strong>
EĞİTİME GİDEN HER YOLU GÜZELLEŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ
Eğitim, spor gibi bütün sosyal alanlarda projelerini geliştiren Hatay Büyükşehir Belediyesi, eğitimle alakalı başlattığı proje kapsamında okul bahçelerinde bulunan ağaçların budanması, kaldırımlarına parke taşı döşenmesi, bozuk yolların asfaltlanması ve duvarların boya yapılması gibi çalışmalar yaparak eğitim kurumlarının daha güzel bir görünüme kavuşmasını sağlamaya devam ediyor.
Hatay geneline yayılacak olan projenin ilk etabında İskenderun’da ki İnönü İlkokulu ve Ortaokulu, İbni Sina Anadolu Lisesi, Yahya Kemal Bayatlı İlkokulu, Emine Sadet Çarmıklı İlkokulu, Ticaret Sanayi Odası İlkokulu, Mursaloğlu Anadolu Lisesi, Abdulkadir Kocabaş İlkokulu ve Ortaokulu’nda çalışmalar yapılarak yeni bir görünüm kazandı. Proje kapsamında İskenderun İnönü Orta Okulundaki yapılan çalışmaları inceleme maksadıyla ziyaret gerçekleştiren Doç. Dr. Lütfü Savaş, öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya gelerek istek ve taleplerini dinledi.Okulda yaptığı konuşmasında eğitime verilen öneme vurgu yapan Savaş, ‘‘Geleceğimizi inşa edecek olan öğrencilerimizin refahını ve eğitim düzeyini iyileştirerek geleceğimizi sağlamlaştırmış oluruz. Sosyal ve kültürel anlamda yapacağımız bütün yenilikler geleceğe yatırımdır. Bu anlamda kapsamlı projeyi genişleterek Hatay’ın her tarafını yenileyeceğiz. Eğitime giden her yolu güzelleştirmeyi amaçlıyoruz. Mutlu yarınlar için çalışmalarımız sürmeye devam edecektir ’’ dedi.Öğrencilerle ve Okul Müdürleri ile sohbet ortamında geçen ziyarette, kapsamlı projenin 3. Bölge ayağını takip eden Zabıta Şube Müdürü Ahmet Keskin proje hakkında yapılan çalışmalar ile alakalı bilgi vererek öğrenci ve öğretmenlerin istek ve talepleri noktasında yapılaması planlanan projeleri sunum halinde tanıttı. İskenderun genelinde yapılan ziyaret programlarına HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın yanı sıra CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, 3. Bölge Koordinatörü Ahmet Serhat Beydilli, 3. Bölge Zabıta Şube Müdürü Ahmet Keskin katıldı.