Eğitime hayırsever desteği

Hayırsever Suna ve Oktay Tekin kardeşler tarafından Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaptırılacak olan 12 derslikli ilköğretim okulunun protokolü imzalandı.
Eğitime hayırsever desteği
  Hatay Valiliği'nde düzenlenen protokol imza törenine Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, İskenderun Kaymakam Vekili Mehmet Öz, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, hayırsever kardeşler Suna ile Oktay Tekin katıldı.
     Vali Lekesiz, törende yaptığı konuşmada, Suna ve Oktay Tekin kardeşlerin eğitimi seven bir aileden geldiklerini, bir yıl önce de anneleri Naciye Düzen'in kendi adına İskenderun ilçesinde 10 derslikli anaokulu yaptırdığını belirtti.
     Okul yaptırmanın hayırseverlerde bağımlılığa dönüştüğünü ifade eden Lekesiz, Tekin ailesine teşekkür etti.
     Hayırsever Suna Tekin de emekli öğretmen olduğunu ve eğitime çok önem verdiğini söyledi.
     Suna-Oktay Tekin İlköğretim Okulu'nun yapımı için İstanbul Kadıköy'deki 6 katlı evlerini sattıklarını, ayrıca almış olduğu emekli maaşını da eğitime harcamaya karar verdiğini ifade eden Tekin, eğitime katkılarının bundan sonra da devam edeceğini belirtti.
     Oktay Tekin ise ABD'de nükleer fizikçi olarak çalıştığını, annesinin yaptırdığı okulun kendisine mutluluk verdiğini kaydetti.
     Annesinin eğitime desteğinin ardından kardeşiyle birlikte eğitime katkı için kolları sıvadıklarını ifade eden Oktay Tekin, yaptıracakları okulun 288 öğrenci kapasiteli olacağını, bir yıldan az sürede tamamlamaya çalışacaklarını söyledi.
     Konuşmaların ardından okulun protokolü imzalandı. 
    
Eğitime hayırsever desteği haberi 15 Haziran 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  150005 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle