EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR

Vali Lekesiz, hayırsever işadamı Paşa Karaca tarafından İskenderun ilçemizde yaptırılan ve yakında hizmete girecek olan 300 yatak kapasiteli 'Emine Karaca Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulunarak ilgililerden bilgi aldı.
 
EĞİTİME YAPILAN YATIRIM GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR
 İncelemelere, İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu, hayırsever işadamı Paşa Karaca ile diğer ilgililer katıldı.  Vali Lekesiz, incelemelerin ardından Paşa Karaca Anadolu Öğretmen Lisesi'ne geçerekburada ilgililerle biraraya geldi. Yaptığı değerlendirmede eğitime yapılan yatırımın önemine vurgu yapan Vali Lekesiz, ‘Eğitim olmadan olmaz. Her şeyin başı eğitimdir. Eğitime hizmet, daha mutlu, daha huzurlu, daha müreffeh bir Hatay’a ve daha güçlü bir geleceğe hizmet demektir. Eğitim alanında taş üstüne taş koyan tüm hayırseverlerimize ve ‘En büyük zenginlik, paylaşılan zenginliktir’ felsefesi ile hareket ederek gerek eğitim gerekse sağlık alanında ilimizde önemli yatırımlara imza atan Sayın Paşa Karaca’ya bu vesile ile teşekkür ederim.’ dedi. Vali Lekesiz, gerek kamu gerekse özel sektör tarafından hizmete sunulan eğitim kurumlarımıza gereken özenin gösterilmesi ve en iyi şekilde korunması gerektiğine de dikkat çekerek, aksi halde hem gençlerimize iyi örnek olunamayacağını hem de emanete yeterince sahip çıkılamamış olacağını sözlerine ekledi. 
Yine hayırseverimiz tarafından 2009 yılında yaptırılmış olan Paşa Karaca Anadolu Öğretmen Lisesi’nin bahçesine hayırseverimizin eşi Emine Karaca adına yaptırılan ‘Emine Karaca Öğrenci Yurdu’ 300 öğrenciye hizmet verebilecek.