EKİPLER İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Antakya ilçe sınırlarında yer alan 95 mahallenin, dere ve birikintilerin belirlenen periyodik program çerçevesinde kapsamlı bir şekilde ilaçlandığını belirtti.
EKİPLER İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
  Larva ve uçkunla mücadele noktasında ilaçlama faaliyeti için 8 ayrı ekip kurduklarını ve çalışmaların aralıksız sürdüğünü ifade eden Başkan Kimyeci, “Bir ekibimiz larva ile mücadele, 1 ekibimiz dere ve birikinti sularda, diğer 6 ekibimiz ise havadaki uçkun ve haşereyle mücadele için ilaçlama faaliyetlerine devam ediyor.” dedi. İlaçlama ekiplerinin en ücra noktalara dahi müdahale ederek, uçkun ve haşereye karşı mücadele verdiğini ifade eden Başkan Kimyeci, “Bizler Antakya Belediyesi olarak vatandaşlarımıza hizmet için elimizden gelen çabayı sarf etmekteyiz. Belediyemizin uçkunla mücadele ekipleri Pazar günü hariç her gün ilaçlama faaliyeti yürütmekte olup, bundan sonrada çalışmalarımız hızla devam edecektir.
Yapılacak ilaçlamaların özellikle larva ilaçlamasının başarıya ulaşabilmesinin ön şartı Büyükşehir Belediyesi'nin sivrisinek üreme yuvalarına dönüşmüş olan başta Asi Nehri olmak üzere bütün derelerin taban ve yataklarının ıslahının biran önce yapılmasıdır. Derelerin ıslahı yapılmadan ve belediyemize yeni katılan mahallelerdeki kanalizasyon vb. altyapı sorunları giderilmeden yapılacak larva ve sivrisinek mücadelesinin geçici çözüm olmakla birlikte, sorunu kökten çözen ve kalıcı seviyede pratik sonuçları olmayacaktır.” dedi.Antakya Belediyesi İlaçlama Ekiplerinin geçtiğimiz hafta boyunca ilaçlama faaliyeti yürüttüğü mahalleler şu şekilde; Aşağıoba, Arpahan, Altınçay, Cumhuriyet, Gazi, Büyükdalyan, Karaali, Üçgedik, Alazi, Gökçegöz, Mansurlu, Akçurun, Açıkdere, Kuruyer, Cebrail, Kanatlı, Akevler, Dikmece, Güzelburç, Haraparası, H.Ömer Alpagot, Orhanlı, Sofular, Aydınlıkevler, Kardeşler, Barbaros, İplik Pazarı, Şeyh Ali, Meydan, Akbaba, Yeni Cami, Kocaabdi, Biniciler, Esenlik, Esentepe, Emek, Oğlakören, Gülderen, Karlısu, K.Dalyan, Narlıca, Maşuklu, Serinyol, Zülüflühan, Avsuyu, Bohşin, Apaydın, Kisecik, Günyazı ve Yaylacık.