ELEKTRİK KESİNTİLERİ İŞLETMECİLERİ ÇİLEDEN ÇIKARDI

İlçemiz Deniz, Çiğdede mahallelerinin büyük bir bölümü ile Deniz Sitesinin tamamında iki gün üst üste uzun süreli gerçekleşen elektrik kesintileri vatandaşların tepkisine neden oldu.
ELEKTRİK KESİNTİLERİ İŞLETMECİLERİ ÇİLEDEN ÇIKARDI
Deniz Sitesinde bulunan Cafe ve Restaurant işletmecileri,  mağduriyetlerinin giderilmesi için , kaymakamlık binası önünde toplanarak yaşanan sorunu  Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik aktarmak istediler.
Önceki gün öğleden sonra başlayan elektrik kesintisi gece saat 21:30’a kadar sürmesi nedeniyle deniz sitesinde bulunan Cafe ve Restaurant işletmecileri, arızanın bulunduğu noktaya,  Mehmet Aslan caddesi Deniz petrol yanında toplanarak tepkilerini dile getirdi. İşletmeciler, “ Yaklaşık 3 yıldır aynı noktada arıza oluyor ve uzun süreli elektriklerin kesilmesine neden oluyor. Bunun önüne bir türlü geçilmiyor. İnsanlarımızın dinlenmeye geldiği Deniz Sitesi adeta karanlığa gömülüyor. Bizler gıda maddelerimizin bozulmaması için sürekli Jeneratör çalıştırmak zorunda kalıyoruz. Her yönden zarar ediyoruz. Zaten bu dönemde işler durgun üstüne kesintiler eklenince perişan oluyoruz. Yetkililerden bu sorunun bir an önce çözülmesini istiyoruz. “ ifadelerinde bulundular.Protesto sırasında TEDAŞ ekipleri arızanın giderilmesi için çalışmalar başlatarak saat 21:30 sularında arızanın giderildiği ve elektriğin verildiği gözlendi.