ELEKTRİK KESİNTİLERİ SU KUYULARINI VURDU

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), İskenderun’da meydana gelen elektrik kesintisinden dolayı kente su veren pompaların durduğunu ve içmesuyu depoları ile kuyularında büyük sıkıntılar yaşandığını bildirdi.
ELEKTRİK KESİNTİLERİ SU KUYULARINI VURDU
İskenderun ilçesinde sürekli elektrik kesintilerinin yaşanması, su depolarındaki suyun terfi noktasında bütün işleyişi bozarak vatandaşlara suyun iletilmesini engelliyor. Bu kesintilerin sürekli devam etmesi sonucunda İskenderun ilçesine bağlı tepe Mahalleri, İsmet İnönü, Mustafa Kemal ve Sakarya Mahallelerinde bu olumsuzluk vatandaşları mağdur ediyor. Su depolarını iyileştirme çalışmalarını sürdüren ekipler, Çankaya Su Deposu ve İsmet İnönü Mahallesi’ndeki su deposunda revize işlemlerini devam ettirerek susuz kalan bölgelerin su ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.Çankaya su deposunda oluşan sürekli elektrik kesintisi, su yetersizliğine yol açtığından İskenderun ilçesine bağlı tepe Mahallelerinde su sıkıntısı yaşanıyor. Bu sıkıntıyı çözme adına motor pompaları değiştirildi ve ileriye dönük yenileme çalışmaları sürüyor. Vatandaşlarımızın elektrik kesintisinden dolayı sudan mahrum kalmaması için bütün ekipler gece gündüz seferber olarak yaşam kaynağımız olan suyu iletmeye çalışmaktadır.
 
ELEKTRİK KESİNTİLERİ SU KUYULARINI VURDU haberi 06 Ağustos 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1240 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle