Emniyet İş Partilileri uyardı

Yasaklanmış mitingle alakalı bildiri dağıtılmasına, propaganda ve yürüyüş yapılmasına güvenlik birimlerince müsaade edilmeyecek, Aksi davranışta bulunanlar hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.

Emniyet İş Partilileri uyardı
İşçi Partisi Hatay İl Başkanlığı tarafından 22/12/2012 Cumartesi günü  Ulus Meydanı’nda saat 12.00’da gerçekleştirmek istediği "Nato’ya patriotlara ve Suriye ile savaşa hayır” adı altında basın açıklaması ve miting düzenlemesine izin vermeyen Hatay Emniyet Müdürlüğü İşçi Partisi yetkililerini ikince kez uyardığı açıklandı.
Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, “İlimizdeki kamu düzeninin ve kardeşlik ikliminin bozulmaması, komşumuzda yaşanan olumsuzlukların ilimize sirayet etmemesi, ilimizde var olan huzur ve güven ortamına zarar vermemesi için adı geçen etkinliğin düzenlenmesi 11/12/2012 tarih ve 2962 sayılı onayla uygun görülmemiştir. 

Yasaklanmış mitingle alakalı bildiri dağıtılmasına, propaganda ve yürüyüş yapılmasına güvenlik birimlerince müsaade edilmeyecek, Aksi davranışta bulunanlar hakkında gerekli işlemler yapılacaktır. Bahsi geçen etkinlik yasaklanmış olmasına rağmen, Halkımızın etkinliğe çeşitli yollarla davet edilmeye devam edildiği müşahede edilmiştir. 
Vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için bu tür yasal olmayan etkinliklere ve çağrılara itibar etmemeleri İlimizin güvenliğine katkı sunacaktır. Var olan huzur ve güvenin devamı için değerli Hataylıların bu konuda sağduyu ve iyi niyetlerini bekliyoruz" denildi.