EMNİYET KEMERİ ÖLÜM ORANLARINI EN AZA İNDİRİYOR

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Ulaşım Daire Başkanlığı, trafikte emniyet kemerinin hayati önemi olduğunu vurgulamak ve bu konuda Hatay halkını bilinçlendirmek amacıyla, “Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’nın tanıtımını Antakya Atatürk Parkı’nda gerçekleştirdi.
EMNİYET KEMERİ ÖLÜM ORANLARINI EN AZA İNDİRİYOR
Gerçekleştirilen etkinliğe HBB Ulaşım Daire Başkanı M. İkbal Polat’ın yanı sıra, Trafik Denetleme Şube Müdürü Kamil Ekmekçi, Hatay Sürücü Kursları Derneği Başkanı Sezai Kalaycıoğlu, simülasyon aracının mimarı Turan Şahutoğlu, HBB Ulaşım Daire Başkanlığı personelleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.Emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çekmek ve Hatay’da trafik kazalarında can kaybının önüne geçebilmek amacıyla etkili bir projeyle vatandaşların karşısına çıkan HBB, farkındalık yaratmak anlamında tasarlanan simülasyon aracı ile vatandaşları bilinçlendirdi.Tanıtım etkinliğine katılım gösteren vatandaşlar, sistem gereği uzaktan kumada ile havada takla atan simülasyon aracına binerek emniyet kemerinin ne kadar hayati bir önem taşıdığını uygulamalı olarak öğrendi. Emniyet kemerinin trafik kazalarında can güvenliği açısından taşıdığı öneme dikkat çeken HBB yetkilileri, bu anlamda simülasyon araçlarının etkili bir örnek olacağını kaydettiler.Bu proje ile Hatay trafiğinde yer edinen sürücülerin emniyet kemeri konusunda bilinçleneceğini kaydeden Polat, “Bu projedeki amacımız, araç kullanıcılarına simülasyon aracı ile emniyet kemerinin ne kadar önemli olduğunu göstermek. Yavaş hızda bile emniyet kemerinin hayati bir önem taşıdığını anlatmak istedik. Aracımız Hatay’ın her ilçesini gezerek vatandaşların bilinçlenmesinin sağlayacak. Ben emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” açıklamasında bulundu.Emniyet kemerinin ölüm oranlarını en aza indirdiğine dikkat çeken HBB yetkilileri, kaza esnasında ön koltukta emniyet kemeri takanların %50, arka koltukta emniyet kemeri takanların %75 oranında ölüm oranının azaldığının altını çizdi.
EMNİYET KEMERİ ÖLÜM ORANLARINI EN AZA İNDİRİYOR haberi 08 Haziran 2016 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine  adına Hatay Antakya muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  4845 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle