EMNİYET KEMERİ TAKANA PORTAKAL

 AMAÇ CEZA YAZMAK YERİNE ÖZEDNİRMEK, ÇOCUKLARDA TRAFİK KURALLARINA KARŞI BİLİNÇ OLUŞTURMAK FESTİVALİN VE BÖLGEMİZİN NARENCİYESİNİ TANITMAK

EMNİYET KEMERİ TAKANA PORTAKAL

19 Aralık Milli Mücadele’de İlk Kurşunun atılışının 94. yıl dönümü kutlamaları ve İlk Kurşun 1. Uluslararası Dörtyol Kültür, Sanat ve Turunçgil Festivali kapsamında dün İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği, Dörtyol Bölge Trafik Denetleme Büro Amirliği, Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Bağlı Anaokulları öğrencileri E- 91 karayolu üzerinde trafik uygulaması yaparak araç kullanırken emniyet kemeri takan sürücülere narenciye hediye ederken ilçemizde başlayacak olan festivale de taşıt sürücülerin ve yolcularını davet ettiler.           

            E-91 karayolu üzerinde Adana istikametinden gelerek İskenderun istikametine gitmekte olan seyir halindeki araçlara yönelik olarak yapılan uygulamada özellikle bölgeye ait olmayan plakalı araçlar durduruldu Araç sürücüleri Trafik Görevlilerinin kendilerini durdurmalarından ilk anda telaşa kapılırken ellerinde narenciyelerle polis kıyafetli minikleri karşılarında gördüklerinde ise büyük şaşkınlık yaşadılar.
 
Minikler araç sürücülerinden emniyet kemeri takanlara narenciye vererek ilçemizde yapılacak festivale aileleriyle birlikte katılmalarını istediler. Dörtyol Turunçgil Üreticileri Birlik Başkanı Zir. Yük. Müh. Mevlüt Coşkun’da yapılan etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Amacımız en temelde sürücülerimizde ve çocuklarımızda trafik kurallarına karşı bir bilinç oluşturmak. Aynı zamanda bölgemizin en önemli tarım geliri olan narenciyeyi tanıtmak ve düzenlediğimiz festival hakkında halkımızı bilgilendirmek. Bu gün burada Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de destek ve katkılarıyla böyle bir uygulama yaptık. Katkı sunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

           

EMNİYET KEMERİ TAKANA PORTAKAL haberi 18 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  56440 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle