EMNİYET RÜTBE TERFİ TÖRENİ

Hatay İl Emniyet Müdürlüğü’nün çeşitli kademelerinde görev yapan 31 rütbeli personel bir üst rütbeye terfi ettirildi.
EMNİYET RÜTBE TERFİ TÖRENİ
 Antakya Oteli’nde düzenlenen Rütbe Terfi Töreni’nde konuşan Vali Lekesiz, terfi eden emniyet mensuplarını kutladı.Vali Lekesiz, “Huzur ve güven dolu bir ortamın temini ve tesisi hem polis teşkilatımızın hem de jandarma teşkilatımızın en önemli görevlerinin başında geliyor. Huzur ve güven dolu bir hayat bireysel ve toplumsal hayatımızda ne anlam ifade ediyorsa, polis teşkilatımız da hem devlet yapısı içerisinde hem toplum hayatında milletimiz nezdinde o kadar büyük önem ve anlam ifade ediyor. Biz biliyoruz ki, huzur ve güven ortamı olmayan bir yerde diğer hiçbir şeyin önemi kalmaz. Demokratik standartların yükseltilmesi, sosyal ve ekonomik kalkınmanın sürekliliğinin sağlanması, insan hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi güçlü bir zemin olan huzur ve güven dolu bir ortamın üzerine inşa edilir.” dedi.Demokrasinin sürdürülebilmesinin, diğer özgürlüklerin yanı sıra huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi ile sıkı sıkıya bağlı olduğunu vurgulayan Lekesiz, “İşte bugün böylesine önemli görevleri icra eden polis teşkilatımızın mutlu gününde bir aradayız. Meslek içinde ve dışında sergiledikleri tavırlar, insanımızın huzur ve güven içinde yaşaması için yaptıkları büyük özveri içerisindeki çalışmalar, meslek ahlakı, disiplini gibi pek çok kriter göz önüne alınarak bir üst rütbeye terfi ettiler.
 
  
 Başarı, emek gerektiriyor, fedakarlık gerektiriyor. Hem kendileri hem aileleri, hem polis teşkilatı hem de ilimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.’ diye konuştu. İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da, Devletin öncelikli görevlerinden birinin, vatandaşların huzur, barış, güven ve düzen içerisinde hayatlarını sürdürmelerini sağlamak olduğunu ifade ederek, kamu düzeni olarak tanımlayabileceğimiz bu kavramların toplumda hayat bulması ve kesintiye uğramadan yaşaması için kamu kurumlarına çok görevler düştüğünü söyledi. Kılıç, "Temel amacımız; vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini, toplumun huzur ve güvenliğini, sağlamak başta Anayasamız olmak üzere kanunlarımızca güvence altına alınan, bireylerin temel hak ve özgürlüklerini güven içinde yaşayacakları ortamı sağlamaktır." diye konuştu. 

Özel Harekat Şube Müdürü Ali Koray Ataş ise, terfi eden polisler adına duygu ve düşüncelerini dile getirdi.Törende; 4.sınıf emniyet müdürü olan 6 kişi, 3.sınıf emniyet müdürlüğüne, 7 emniyet amiri 4.sınıf emniyet müdürlüğüne, 10 başkomiser emniyet amirliğine, 1 komiser başkomiserliğe, 7 komiser yardımcısı da komiser rütbelerine yükseldi.Törene, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Alb.Hasan Polat, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş Adalet Komisyonu Başkanı Tuğrul Hançerkıran, MKÜ Rektörü Prof.Dr.H.Salih Güder, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa Başoğlu, ilimize yeni atanan Jandarma Komutanı J.Alb. Hasan Koçyiğit ile protokol eşleri katıldı.

 

EMNİYET RÜTBE TERFİ TÖRENİ haberi 05 Temmuz 2013 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  35600 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle