Emniyet Teşkilatından Vali Topaca’ya Ziyaret

Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısı ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Yüksekokulu heyeti Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca’yı makamında ziyaret etti.
Emniyet Teşkilatından Vali Topaca’ya Ziyaret
Gerçekleşen ziyarete İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ali Canpolat ve İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Marangoz da katıldı.Hatay Valisi Sayın Ercan Topaca, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Emniyet Müdürü Uludağ’ın şahsında ilimizde görev yapan tüm güvenlik personelinin haftasını kutladı.Sayın Topaca çok köklü bir kurum olan Türk Polis Teşkilatı’nın ülkemizin gözbebeği teşkilatlarından biri olduğunu ifade ederek, ‘’Teşkilatımız özellikle asayişin ve güvenliğin sağlanmasında, vatandaşlarımızın huzur içerisinde hayatını devam ettirebilmesinde önemli bir hizmeti üstlenmektedir. Güvenlik hizmeti eksiksiz sunulması gereken bir hizmettir. En küçük hatayı bile kabul etmez. Dolayısı ile polisimin çok büyük fedakârlıklarla yürüttüğü bu hizmetin millet olarak farkındayız.’’ dedi.Polisin yolda, sokakta Devletin görünen yüzü olduğunu belirten Sayın Topaca, ‘’Sizler bunu üniformalarınız ile gezerken çok fark etmeyebilirsiniz. Ama bu kıyafet, sokakta devletin bir anlamda şekillendiği, vatandaşın sizin şahsınızda devletin varlığını hissettiği bir etki oluşturmaktadır. Dolayısıyla polisin varlığı dolaylı şekilde kamu düzeninin, esenliğinin sağlanmasına önemli katkı yapmaktadır.’’ dedi. 
Devlet olarak sunduğumuz binlerce hizmet olduğuna değinen Sayın Topaca bunlar içerisinde en önemli hizmetin güvenlik hizmeti olduğunu belirterek, ‘’Vazgeçilemeyecek hizmet güvenlik hizmetidir. Bu yüzden güvenlik hizmeti en iyi şekilde verilmelidir. Devletimiz de polisimizin bu hizmeti sağlıklı bir şekilde verebilmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmıyor. Ülkemiz genelinde yaklaşık 274 bin polis görev yapmaktadır. Güvenliği sağlayacak on binlerce araç-gerecimiz var. Bunlarda hiçbir tasarrufu düşünmeden polisimizin güvenlik hizmetini en güzel şekilde sağlaması için her türlü tedbiri alıyoruz. ‘’ dedi.Ülkemizin çok hassas bir süreçten geçtiğini söyleyen Sayın Topaca, ‘’Bu sürecin yönetilmesinde polisimiz ve askerimiz canı pahasına mücadele ediyor. İlimizde çok hissetmiyoruz ama Güneydoğu’da birçok ilimizde terörist saldırıları önlemek, halkın güvenliğini sağlamak için şehitler veriyoruz. 10 Nisan Polis Günü vesile ile de daha önce bu uğurda şehit olmuş gerek polis gerek asker arkadaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Görevinin başında olan arkadaşlarımıza kolaylıklar ve başarılar diliyorum.’’ şeklinde konuştu.İl Emniyet Müdürü Ali Doğan Uludağ ise 171 yıldır ülkemize, milletimize asayiş ve güvenlik anlamında hizmet sunduklarını belirterek, ‘’İl genelinde yaklaşık 4650 personel ile Hatay halkının güvenlik kaygısı taşımadan yaşaması için hizmet vermenin gayreti içerisindeyiz. Vermiş olduğumuz hizmetin takdiri elbette vatandaşımıza aittir. İnanıyorum ki verilen hizmetlerden vatandaşlarımız da memnundur. Devletimiz vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verebilmemiz için bizlere her türlü imkânı sunmaktadır. Teknolojik olarak yaşanan olumlu gelişmelerin yanında ülke olarak çok hassas bir süreçten geçiyoruz. Bu süre içerisinde özellikle Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan olaylardan dolayı şehit olan polis ve askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazi olan arkadaşlarımıza sağlık diliyorum, ailelerine kolaylıklar diliyorum’’ dedi.Son dönemde yaşanan terör saldırılarında verdiğimiz şehitler sebebi ile coşkulu programlar düzenlenmeyeceğini belirten Uludağ,  Türk Polis Teşkilatı’nın 171. Kuruluş Yıl Dönümü vesile ile yapılacak olan programlar hakkında Vali Topaca’ya bilgi verdi.