EMNİYETTEN OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İskenderun Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, okul servis şoförlerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
EMNİYETTEN OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
İskenderun Emniyet Müdür Yardımcısı Erdal Ağralı, İlçe Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla öğrencilerin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için taşıma yapacak şoförlere uyarılarda bulundu.
     Servis şoförlerinin son derece hassas bir iş yaptıklarını ve sıfır hata payıyla hareket etmeleri gerektiğini belirten Ağralı, ''Okul servis şoförleri servis araçlarında belirlenen sayıda öğrenci taşıyacak ve servis araçları okul önlerinde belirlenen saat ve dakikalar arasında hazır bulunulacak. Öğrencilerin iniş ve binişleri sırasında çok dikkatli olunarak, çocuklar ailelerine teslim edilecek. Emniyet kemeri uygulaması titizlikle yerine getirilecek'' dedi.

     Geçtiğimiz yıllarda servis şoförlerinin karşılaştıkları kazalar ve ceza unsurlarına değinen Ağralı, bu tür kusurlara daha çok dikkat ederek okul servis şoförlerinin kazaya sebebiyet vermemesi gerektiğini söyledi.