Engelliler Haftası

- Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
Engelliler Haftası
 Vali Lekesiz, mesajında, toplumun ayrılmaz parçası olan engellilerin yaşam kalitelerini yükseltmek için istihdam, özel eğitim, rehabilitasyon gibi imkanların sağlanması, ortak yaşam alanlarının engellilerin kullanabilecekleri şekilde düzenlenmesinin büyük önem taşıdığını belirtti.
     Geleceğe güvenle bakan, güçlü bir toplum olmanın öncelikli şartının tüm bireylerin eşit fırsat ve imkanlardan yararlanabilmesi olduğunu ifade eden Lekesiz, mesajında şunları kaydetti:

     ''Sosyal bir devlet olmanın sorumluluğuyla engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için memnuniyet verici adımlar atılıyor. Bu konuda halkımızda ciddi bir bilinç oluşmaya başladı. Engelli vatandaşlarımız, kendilerine inanıldığı ve fırsat verildiği takdirde, engel tanımadan ve herkes kadar başarılı ve üretken olabildiklerini bizzat ispat etmektedirler. Onlar, bu başarılarıyla toplumun geneline de örnek olmaktadırlar. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik olarak özellikle son yıllarda yaşanan gelişmeler memnuniyet vericidir.''
Engelliler Haftası haberi 11 Mayıs 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  232000 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle