ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ

 Engelliler Haftası, İskenderun'da Rehabilitasyon merkezilerinde eğitim gören engelli öğrenciler tarafından MKÜ Yazıcı Konservatuvar salonunda bir etkinlik gerçekleştirildi.
ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLERİ
  İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Cankurtaran, engelli vatandaşlara toplumdaki duyarlılığın artırılması ve toplumun engelliler konusunda bilgilendirilmesi için gerekli tüm desteği sağlayacaklarını bildirdi.
     Cankurtaran, tüm engelli vatandaşların yaşadıkları sorunların en kısa sürede çözümlenmesi temennisinde bulundu.
     Rehabilitasyon merkezileri adına bir konuşma yapan İskenderun Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Ali Akyol ise, İskenderun'da toplam 7 bin civarında engelli vatandaşın olduğunu belirterek, ''Yaptığımız araştırmada, bunlardan 1100 engelli bireyle görüşüldü. 6 bin civarında engelli vatandaşımızın maalesef halen eğitimden faydalanamadığı tespit edildi. Bu çok üzücü bir durumdur. Siz değerli misafirlerimizden bir ricamız var. Etrafınızda, mahallenizde, apartmanınız da veya çevrenizde olan engelli bireyleri bize yönlendirmenizdir'' şeklinde konuştu.
     Yapılan konuşmaların ardından engelli öğrencilerin hazırladığı şiir, şarkı, halk oyunları gösterileri izleyiciler tarafından ilgiyle izlendi.