Engelliler için mavi kapak topladılar

Dörtyol 19 Aralık İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından başlatılan ''Engelliler için mavi kapak'' kampanyası kapsamında toplanan 5 bin kapak, Dörtyol Bedensel engelliler Derneğine teslim edildi.
Engelliler için mavi kapak topladılar
 Okulun fen bilgisi öğretmenlerinden Alper Tanrıöver başkanlığında kurulan öğrenci komisyonu, Dörtyol Bedensel Engelliler Derneğine destek amacıyla ''Engelliler için mavi kapak'' kampanyası başlattı. Yaklaşık üç ay süren kampanya kapsamında öğrencilerin topladığı 5 bin kapak, Dörtyol Bedensel Engelliler Derneğine teslim edildi.
     Kampanya sayesinde öğrencilerde çevre bilinci oluşturulduğunu belirten öğretmen Tanrıöver, öğrencilerin geri dönüşümün önemini kavrayarak çöpe gidecek kapakları engellilere destek için topladığını ifade etti.
     Topladıkları kapakları Dörtyol Bedensel Engelliler Derneğine teslim eden öğrenciler, engellilere yardımcı olmaktan mutluluk duyduklarını dile getirdi.
     Dernek Başkanı Perihan Peker de başta okul müdürü ve öğretmenler olmak üzere kendilerine destek olan öğrencilere teşekkür etti.
     Öğrencilerin bu konuya önem vermesinin kendilerini mutlu ettiğini anlatan Peker, ''Kampanyamız devam ediyor. İnşallah bu sayede birkaç arkadaşımızı tekerlekli sandalye sahibi yapacağız. Geçen yıl da bu kapaklar sayesinde üç arkadaşımıza hasta arabası temin etmiştik, bu sefer akülü araba almayı düşünüyoruz'' dedi.