ENGELLİLERİMİZLE SENEDE 1 GÜN DEĞİL 365 GÜN 6 SAAT BERABERİZ

Belediye Başkanı Savaş “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde” Engelli Dernekleri, Kurum, Kuruluş Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve Spor Kulüpleri Üyeleriyle Öğle Yemeğinde Biraraya Geldi

ENGELLİLERİMİZLE SENEDE 1 GÜN DEĞİL 365 GÜN 6 SAAT BERABERİZ
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın ev sahipliğinde, Harbiye Hidro Tesisleri’nde düzenlenen buluşmaya İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir Kocaoğlan, Hatay Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mehmet Yıldırım, Hatay Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Abdulkadir Yılmaz, Hürriyet İşitme Engelliler Okulu Müdürü Zekeriya Kalkan, Zirem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Seçkin, Bedensel Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Ateşer, Türkiye Beyazay Derneği Hatay Şube Başkanı Mehmet Tazeoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Hatay Şube Başkanı Figen Vural Tekin, Görme Engelliler Derneği Yönetim kurulu üyeleri, İşitme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Nizamettin Gür, Yaşama Sevinci Spor Kulübü Başkanı Serkan Çelik, Hatay Altınvuruş Spor Kulübü Başkanı Nizamettin Karaali, Serinyol Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Mehmet Sapmaz, Hatay İşitme Engelliler Derneği yönetim kurulu üyesi Yakup Karaca, Merkeze Bağlı Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Arslanoğlu ve mahalle muhtarları, engelli dernek üyeleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve kurum, kuruluş temsilcileri katılım gösterdi.

            Birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasında katılımcılara Antakya Belediyesi’nin 44 aylık sürede engellilere yönelik yapılan hizmetlerle ilgili film gösterimi sunuldu.

            Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, etkinlikte yaptığı açıklamada; “ Tüm engelli kardeşlerimizin “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü” kutluyorum. Davetimizi icabet edip katılım gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Sosyal hayatta, eğitimde, kültürde, sporda, ekonomide kısacası her alanda engelsiz bir yaşam sürmenizi temenni ediyorum. Bugün burada dernek başkanlarımız, eğitimcilerimiz, mahalle muhtarlarımız var. Hepimiz sizlere destek olmak, yanınızda olmak için buradayız. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Az önce slayt sunumda yaptığımız çalışmaları izlediniz. Görüldüğü gibi Antakya Belediye olarak sizlerle senede 1 gün değil 365 gün 6 saat birlikteyiz. Sizlerin engelsiz bir hayat sürmeniz için vargücümüzle çalışıyoruz. Şehrimizdeki engelleri hep birlikte kaldırdığımız için hepinize şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

            Etkinlikte katılımcılar müzik eşliğinde gönüllerince eğlenme fırsatı bulurken, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, etkinlikte yer alan katılımcılara eşlik etti.