''ENGELLİLERİN EĞİTİMİ İÇİN TÜM OLANAKLARI DEĞERLENDİRİYORUZ''

Belen Kaymakamı Mehmet Öz, engellilerin eğitimi için tüm olanakları değerlendirdiklerini söyledi.
''ENGELLİLERİN EĞİTİMİ İÇİN TÜM OLANAKLARI DEĞERLENDİRİYORUZ''
 - Belen Kaymakamı Mehmet Öz, engellilerin eğitimi için tüm olanakları değerlendirdiklerini söyledi.
     Öz, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün himayelerinde ülke genelinde gerçekleştirilen ''Eğitim Her Engeli Aşar'' kampanyası kapsamında, ilçede engellilerin eğitime kazandırılması için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
     Engelli aileleriyle psikolojik danışmanlar ve rehber öğretmenlere toplantılar yaparak eğitimin önemini anlattıklarını ifade eden Öz, şöyle devam etti:
     ''Kampanya çerçevesinde, İssume, Ali Tekten, Adakent, Atatürk, Şevket Çalışkan, 70.Yıl İskan, Ziya Gökalp, Kanuni Sultan Süleyman, Sebati Gönenç ilköğretim okullarında ve Belen Lisesi'nde, engellilerin eğitim görebilecekleri sınıflar oluşturduk. Engelliler sosyal yaşamın her alanında etkin olabilecekleri konusunda toplumumuzun tüm kesimlerini bilinçlendirme amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce halkımız ve öğretmenlerimize yönelik katılım sağlanarak, kampanya ile ilgili konferanslar düzenliyoruz. Velilere tanınan haklar anlatılarak, engellilerin eğitimi konusunda sahip oldukları ön yargılardan kurtulmalarını sağlıyoruz.''